1954 ש"ח לבחור ישיבה, 3517 ש"ח לאברך

ממשיכים לבטל את גזירות לפיד: הבוקר התחילו בהעברת הכספים לישיבות ולכוללים כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני {הישג לפרוש}

לאחר שנתיים בהן הממשלה החולפת התנכלה לעולם התורה ובין שאר גזירותיה קיצצה באופן דרסטי בתקציבי מוסדות התורה, משרד החינוך יעביר בשבוע הקרוב סדרה של תקציבים עבור מוסדות התורה והחינוך שתשלים את החסר שנוצר לאחר אישור תקציב המדינה בתקציבי מוסדות התורה לשנת 2015.

יודגש כי התקציבים יועברו בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לסיעת יהדות התורה. הסכום הכולל שיועבר באופן חד פעמי בשבוע הקרוב למוסדות התורה יעמוד על 1954 ₪ לתלמיד ישיבה, ו 3517 ₪ לאברך כולל. סגן שר החינוך מאיר פרוש, אמר כי "קיימנו בס"ד את הבטחותינו לתקן את העוול המשווע שיצרה הממשלה הקודמת כשקיצצה באכזריות בתקציבי מוסדות התורה והישיבות הקדושות".

בדבריו הודה פרוש לשר החינוך נפתלי בנט ולצוות עוזריו, ולמנהל אגף מוסדות תורניים מר עמוס צייאדה על מאמציהם להביא לכך שתקציב הישיבות והכוללים יעבור במהירות האפשרית לחשבונות מוסדות התורה, ולתקן ולו במעט את עוולות הממשלה החולפת שניסתה למחוק כל תמיכה בחינוך היהודי הטהור בארץ ישראל.

בקרב ראשי ישיבות ראשי הכוללים ומנהלי מוסדות התורה ניכרת קורת רוח רבה ואנחת רווחה, נוכח תיקון העוול המשווע לאחר אפליית הישיבות והכוללים בשנים האחרונות. עוד לפני ההחלטה על ביטול השביתה במשק, החליט מנהל האגף למוסדות תורניים במשרד החינוך מר עמוס צייאדה להירתם למשימה להעברת התקציב למוסדות התורה, וזאת, לאחר שהתקציב הועבר למשרד החינוך עם אישור שרי הממשלה וועדת הכספים.

סגן השר שיבח בדבריו את צוות עובדי האגף שעבדו שעות נוספות בכדי להדביק את הפער ולחשב את כל ההפרשים התקציביים המגיעים למוסדות התורה ותלמידי הישיבות. מלשכת סגן שר החינוך נמסר לקוקר, כי החל ממחר ועד ליום שני הקרוב יועברו הסכומים כדלהלן:

היום יום ה' יועברו ההפרשים המצטברים עבור שלושת החודשים ינואר – מרץ 2015 למניינם שיעמדו על סך 501 ₪ לבחור ו-902 ₪ לאברך. ביום ו' יועברו ההפרשים המצטברים עבור ארבעה החודשים אפריל –יולי 2015 סך של 668 ₪ לבחור ו 1202 ₪ לאברך. ביום א' ההפרשים המצטברים יועברו עבור ארבעה חודשים אוגוסט – נובמבר, ותשלום שוטף לחודש דצמבר סך של 308 ₪ לבחור ו 554 ₪ לאברך, וכן התשלום השוטף בסך של 477 ₪ לבחור, ו 858 ₪ לאברך.

סה"כ ההשלמה לתלמידי הישיבות יעמוד על 1954 ₪ לבחור, ו 3517 ₪ לאברך.

החל ממחר, יושלמו סכומי התמיכות החודשיות, ויעמדו באופן קבוע על 477 ₪ לבחור ו 858 ₪ לאברך. כך גם, החל משנת התקציב הבאה יתוקצבו שוב תלמידי חו"ל הלומדים במוסדות התורה, זאת לאחר שהממשלה החולפת, ביטלה לחלוטין את תקציב זה, וסכום התמיכה החודשית לבחור ישיבה יעמוד על 453 ₪, ו815 ₪, לאברך הכולל.

איגוד מנהלי הישיבות והמוסדות התורניים, שיגר מכתב לאגף מוסדות תורניים בראשות מר עמוס צייאדה, בו נכתב, כי "ראינו לנכון לברך את כל פקידי ופקידות מחלקת הישיבות – על מנהלם, שויתרו על חופשה צפויה של ההסתדרות והתייצבו הבוקר רעננים לעבודה קשה ומתישה, כדי שמוסדות התורה יוכלו לראות את הכסף בבנק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.