הישורת האחרונה: קרב על כל אדמו"ר

עצרת הגיוס בארה"ב: המאבק על השתתפותם של האדמורי״ם המרכזיים בארצות הברית רחוק מסיום. דיווחים סותרים על השתתפות של רבנים וביטולים שונים.

ימים ספורים לפני העצרת הגדולה בארצות הברית נגד הגיוס בישראל, ונדמה שהמאבק על השתתפותם של האדמורי״ם המרכזיים בארצות הברית רחוק מסיום. דיווחים סותרים על השתתפות של רבנים שונים או ביטול השתתפותם בעצרת מאלצים את הרבנים לשגר הודעות הבהרה.

הרקע למאבק הזה הן הגישות השונות בין מועצות גדולי התורה בישראל, שהסכימו להסדר שהשיגו הנציגים החרדים בכנסת עם הממשלה לבין מרבית האדמורי״ם בארצות הברית שגם אם אינם משתייכים עם חסידות סאטמר, רואים בסכנת הגיוס כאיום ממשי וסכנה שעדיין מרחפת מעל לראשם של תלמידי הישיבות בארץ ישראל.

צפו: הכינוס על הגיוס בלייקוד

אחד האדמור״ים המובילים בארצות הברית שעליו הופעלו מרבית הלחצים מצד אנשי מועצת גדולי התורה הוא האדמו״ר מסקולען ששיגר מכתב אוהד למארגני העצרת והמשתתפים בו מדגיש את חשיבות פעילותם של אנשי המאבק נגד ההסדר שיש לנציגי מועצות גדולי התורה בישראל של כלל המפלגות החרדיות בכנסת עם הממשלה בעניין בחורי הישיבות, אך מודיע כי לא יוכל להשתתף בעצרת נגדם מפאת חולשתו.

בעוד אנשי העצרת בחרו להתמקד במכתב התמיכה חרף ההיעדרות מהעצרת, לעומתם, גורמים במועצת גדולי התורה ובמפלגות החרדיות הביעו סיפוק רב מכך שהאדמו״ר בפועל לא ישתתף בעצרת, מה שהיה נתפס בעיניהם כקריאת תיגר על מועצות גדולי התורה.

מה שמחדד את חשיבות ביטול ההשתתפות של האדמו״ר בעצרת, הוא סירובו של האדמו"ר לכנס את המארגנים בביתו לפני קיום העצרת כפי שנהג לעשות עם המארגנים לפני העצרות הקודמות גם בנושא הגיוס אבל לא רק. בכל עצרות המחאה הגדולות בארצות הברית, דוגמת העצרת נגד הסמארטפונים ועוד. מה שמסביר את חשיבות ביטול הארוע למרות המכתב התומך באופן נלהב במארגנים.

מצורף בזאת מכתבו של האדמור מסקולען:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.