הישראלי שלחם בדאע"ש כלוא במדינה מוסלמית (וידאו)

הצנזורה התירה היום (שלישי) לפרסם כי האזרח הישראלי בן חסין, שלחם נגד ארגון דאע"ש, עצור במדינה זרה ומואשם ברצח. אביו מספר לחדשות 2 על התנאים הקשים של בנו בכלא. { "הציעו לו עונש מוות"}

היום הותר לפרסום הפרשה העלומה. בן חסין, הצעיר הישראלי שהתגיייס להילחם בדאע"ש מואשם ברצח במדינה זרה, שוחח עם אביו מהכלא והתחנן שיפעל לשחרורו: "מרביצים לי, אני לא יכול יותר".

אביו סיפר לחדשות 2: "הציעו לו עונש מוות או 25 שנות מאסר, מגייסים כסף לתשלום כופר"

כזכור, הצנזורה התירה היום (שלישי) לפרסם כי האזרח הישראלי בן חסין, שלחם נגד ארגון דאע"ש, עצור במדינה זרה ומואשם ברצח.

מדובר באירוע ביטחוני רגיש שנבדק במערכת הביטחון כבר מספר חודשים, בשל העובדה כי האישום נגד חסין הוא במדינה מוסלמית שאינה מקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

 

חסין הגיע לפני כשנתיים לבקר את סבו וסבתו שעדיין מתגוררים ובמדינה שבה נולד, ובמהלך שהותו שם התנדב לכוח צבאי מקומי שפועל בין השאר נגד דאע"ש. במסגרת תפקידו, הוא קיבל לידיו נשק אישי.

חסין יצא לחופשה, הוא עלה על מונית כדי להגיע לבית סבתו. במהלך הנסיעה הוא דיבר בטלפון הסלולרי בעברית. הנהג זיהה שהוא ישראלי, וסטה מהמסלול וטען שהוא מתכוון להסגיר אותו לידי פעילי דאע"ש. כדי למנוע זאת ממנו ירה חסין בנהג המונית באמצעות הנשק האישי שהיה ברשותו. הנהג נפצע אנוש, וכעבור מספר ימים מת בבית החולים. בעקבות האירוע, חסין נעצר והואשם ברצח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.