בלב הסכנה • כתב "משפחה", אהרן גרנות, חדר לקוריאה הצפונית

העיתונאי החרדי אהרן גרנות מעיתון 'משפחה', חדר בסוף השבוע שעבר, יחד עם הצלם אלי קובין, למעמקי המדינה המדוברת ביותר – קוריאה הצפונית.

בעוד צפון קוריאה מאיימת על ארה"ב בטילים ובנשק גרעיני, והיא הנושא המדובר ביותר בחדשות העולם כיום, ארז גרנות את הפקלאות ונסע לעבר הגבול בין דרום קוריאה לצפון קוריאה.

הבוקר ב'ישראל היום' מתפרסמת התמונה בה הוא נראה בגבול בין המדינות המסוכנות הללו, במה שנראה כאחת מפסגות חייו המקצועיים.

בכתבה מתאר כתב החוץ של העיתון, בועז ביסמוט, שיחה שערך עם אישה שברחה מצפון קוריאה. "לא יכולתי לחיות עוד בגיהינום הזה שנקרא צפון קוריאה", סיפרה לו. "המהלך לא היה פשוט", היא מספרת, "מי שנתפס יודע שמצפים לו עינויים קשים בכלא, ונדיר שאסירים עומדים בהם. המוות גואל אותם מהייסורים. השלטון עושה את זה כדי להרתיע את מי שחושב לברוח. 80 אחוזים חיים בכלא אחד גדול. יש שפשוט מתים מרעב או ממחלה, יש בני מזל, כמוני, שמצליחים להימלט, ויש שפשוט חוטפים כדור בגבול – ואף אחד לא יודע ולא שומע".

שליח חב"ד בסיאול, אשר ליצמן, ביקר בסוף השבוע את הקצינים ואת החיילים היהודים המשרתים בבסיס אמריקני סמוך לגבול. אל הביקור הזה הצטרף גרנות, כתב 'משפחה'.
בסוף השבוע דווח כי בתום שורת מפגשים עם בכירי הממשל בבייג'ין, הכריז אמש מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי ארה"ב וסין סיכמו לעבוד יחד כדי לפרק את צפון קוריאה מנשקה הגרעיני בדרכי שלום. סין, מצידה, לא סיפקה התחייבות פומבית להגביר את הלחץ על בעלת בריתה בפיונגיאנג.

על עוד חוויות של גרנות בלב קוריאה, תוכלו מן הסתם לקרוא בגיליון הקרוב של 'משפחה'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.