היתרונות של הרפואה ההודית

הרפואה ההודית, האיורוודה, היא רפואה עתיקה שמיושמת היום בכל העולם. הרפואה משתמשת בכלים של צמחי מרפא, שינוי תזונה, ניקוי גוף, עיסוי ועוד. המטפל מביא איתו כלים רבים אל הטיפול והוא משתמש בכל כלי בהתאם לצורך של המטופל.

כדי לבחור את הכלים הטובים ביותר לכל אחד מבצע המטפל אבחון מעמיק. את האבחון הוא מבצע בעזרת הכלים העומדים לרשותו שהם אבחון גוף, דופק המטופל, בדיקות שמתקבלות מרופא המשפחה ועוד. לאחר ביצוע אבחון מעמיק, המטפל בוחר שיטת הטיפול הטובה ביותר עבור המטופל והתוצאה היא החלמה מן השורש.

טיפול בשורש הבעיה

היתרון של הרפואה ההודית היא בתפיסה שלה. התפיסה היא של מכלול האדם, בחינה מה גורם לו לחוש לא בטוב ומכאן טיפול אישי. התוצאה של הטיפול היא שיפור מערכות גופו של האדם ותפקוד טוב יותר שלהן, מה שמוביל להפחתת סימפטומים שונים שמפריעים לו עד להעלמה מוחלטת שלהם. כאשר הטיפול הוא ביסוד הבעיה התוצאה היא עלייה באיכות החיים ומניעת חזרה של הסימפטומים (או היווצרות של סימפטומים חדשים).

שיטת טיפול המותאמת לכל אחד

הרפואה ההודית, רפואת האיורוודה, מאפשרת למטפל להשתמש במגוון רחב של כלים טיפוליים כאשר עליו לבחור לכל אחד את הטיפול הטוב ביותר עבורו. כל מטופל ימצא שאחד מהכלים מתאים עבורו יותר והוא יוכל לשתף את המטפל בתחושותיו האישיות לאורך כל הטיפול. המטרה של המטפל היא להגיע אל שורש הבעיה של המטופל ולהעניק לו את שיטת הטיפול המתאימה לו ביותר מבין השיטות העומדות לפניו.

צמחי מרפא – לרשות המטפל עומדים צמחי מרפא כשהוא מתאים לכל אחד את הצמחים הנכונים לו ביותר. המטפל יכול לבחור להשתמש בצמח יחיד או ליצור פורמולה מורכבת עבור המטופל כאשר הוא בוחר את השילוב הנכון ביותר לכל אחד.

שינוי תזונה – כלי טבעי שמביאה איתה הרפואה ההודית הוא שינוי תזונה. המטפל מתאים לכל מטופל בהתאם למה שהוא מביא איתו, לצורך שלו ולרגישויות שלו, את התזונה הטובה לו. התזונה יכולה לרפא ולהשפיע על מקור הבעיה וכמובן להפחית את הסימפטומים השונים שגורמים למטופל להגיע אל הטיפול מלכתחילה.

ניקוי גוף – הליך של ניקוי גוף אינו מתאים לכל אחד ואינו מתבצע בצורה זהה לכולם. הניקוי מיועד לאפשר לגוף להחליף מן השורש ולהקל על מערכת העיכול וכיוון שהרגלי התזונה של כל אחד שונים המטפל קובע לכל אחד את הדרך הטובה ביותר עבורו לניקוי.

עיסוי – עיסוי איורוודה הוא עיסוי מרגיע, מנקה, שיכול לטפל במערכות הגוף השונות של המטופל. העיסוי משחרר את המתח, הסטרס, שהוא בעצמו גורם למחלות רבות.

טיפול טבעי ולא כימי

שלא כמו הרפואה הקונבנציונלית אשר נותנת לכל מחלה או סימפטום תרופה כימית, הרפואה ההודית, האיורוודה, משתמשת בכלי טיפול טבעיים שאינם מזיקים למערכות הגוף השונות ואינה יוצרת תלות בחומרים כימיים.

לסיכום

אפשר לראות כי הרפואה ההודית מביאה איתה יתרונות רבים ובעיקר היא מאפשרת למטופל לקבל טיפול יסודי ובדרך המותאמת לו ביותר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.