הכוורת החדשה של משה ליאון • בקליינע

הדיסק של ליפא, המסיבות של דגל, העיתונאים שנכנסו למרתון, אלו שנסעו ואלו ששבו מחו"ל, ואיפה נצפה ליצמן רגע לפני שירד למחתרת? בקליינע עם הסיפורים הקטנים של השבוע החולף

בעת שהליטאים יצאו בהמוניהם לקלפיות, ישבו המוני חסידים בבתיהם חסרי מעש והביטו על הפלורוסנטים. לאחר לילה שבו יד החסידים היתה על העליונה הגיעו הקלפיות מרמות, והוציאו את אלפי הבחורים למטה דגל התורה ברחוב כנפי נשרים.

גם בקליינע עלה לירושלים, על ראש שמחתם של הליטוואקע'ס, בכדי לראות מקרוב את המראות. המחזה שנגלה לעיני בקליינע היה סוריאליסטי – בחורים חיבקו איש את רעהו כאילו זכו בלוטו. גפני הונף אל על לקול צלילי 6-3. ועמד לצידם של חבריו מדגל התורה שהפגינו אחדות מרשימה על הבמה. למרות היריבות המרה ששררה בין השניים – ח"כ יעקב אשר התלחש עם גפני תוך כדי נאום השלום ויעץ לו לשיר את "ויעשו כולם אגודה אחת", גפני, באדיבות של מנצחים, יישם את ההמלצה.

באולם הדחוס (באמת לא היה אוויר) פגשנו את שימען ברייטקופף (משפחה), ששמו אוזכר בנשימה אחת עם מספר פרשנים כמי שייכנס לקומה השישית בספרא. שימען, שבשבועות האחרונים השתדל לא להיות בפרונט – כיסה את פניו, אך בקליינע בכל זאת הצליח לתעד אותו על ירכתי הבמה כשהוא חוגג יחד עם שמעון ליברטי את המהפך. ליברטי הודה למקורביו כי כבר השלים עם ההפסד, אך כעבור חצי שעה קפץ עד השמיים.

אל תצלם!… הזכיר ברייטקופף את תמונת האדמו"ר מגור המפורסמת. אבל כבר צילמתי!

מחוץ לאולם, פגשנו בכיר מאוד בירושלים, שטען לנו כי עורך באחד השבועונים הארציים החינמיים היוצאים במגזר חרדי, בעל קו עיתונאי ידוע ומוצק, צפוי לפרוש בקרוב מתפקידו לטובת ג'וב חדש בעיריית ירושלים, כיועץ חרדי לראש העיר. שמו עלה יחד עם מספר חרדים שעבדו עם ליאון בתקופת הבחירות. מנגד, גורם נוסף טוען כי אחרי הבחירות ליאון יקבץ סביבו אנשי מקצוע ופחות חרדים.

שלומי פולק וארי קלמן, גם הם התייצבו לסלפי בתוך כל ההמולה בשירת ירושלים, שם חגגו הליטוואקעס עם ליאון.

 

ועוד פעם ברייטקופף: סגן העורך ממשפחה, שימען האמור, ערך השבת קידושא רבה לרגל זכייתו של משה ליאון במערכת הבחירות הסוערת שהייתה. גם הצלם שלומי כהן שכיהן כצלם דגל התורה ואולי גם צלם הבית של כיכר ספרא, חגג השבוע קידושא רבה עם החברים.

ראש העיר משה ליאון התפלל השבת בבית הכנסת מוסאיוף, וכובד כשליח ציבור בתפילת מוסף.

לאחר התפילה נערך קידושא רבא במעמד המון המתפללים אשר גדשו את בית הכנסת הגדול עד אפס מקום. בקידוש השתתפו חברי המועצה אריה קינג, אברהם בצלאל, וצוריאל קריספל מאלעד.

כשוך החגיגות, בקליינע דהר לעבר היציאה לירושלים, אך מד הדלק התריע כי דין פרוטה כדין מאה. השעה 4:00 לפנות בוקר. ובתחנה נצפו ה'אבים': אבי גרינצייג, אבי מימרן ואבי רבינא שפינק את החברים במארזי במבות-ביסלי של חברת אסם. אחרי דקה נפלטו מרכבים עוד עיתונאים ובכירים מדגל התורה שהיו בעננים וחגגו את הניצחון החלומי.

והנה תיעוד בלעדי:

לבקליינע נודע כי הקרב על הסגן השני בש"ס ירושלים הולך ומתלהט: שמו של בצלאל אברהם מוזכר כמי שעשוי לקבל את תפקיד הסגן לאור הדרישה שעולה מצד עסקנים מהשטח.

כפי שבקליינע חשף, אגודת ישראל הולכת להגיש את הנקמה כנגד דגל התורה כשהיא קרה: המבשר פרסם ביום חמישי את קופת 'חסדי שלמה' של הפלג הירושלמי, ואילו ביטאון אגודת ישראל 'המודיע' כינה את דרעי, "חברו הטוב של ליברמן" והוריד ממנו את תואר "הרב" – מה שמלמד על הלך הרוחות. באגודת ישראל אמנם יש מי שקורא לשלום ואחדות לאור אחוז החסימה הגבוה, אך  לאור שינוי מצבת הכוחות – צפו לתוהו ובוהו.

 

דין צפת כדין ירושלים: תותחי הבחירות המוניציפליות צביקי לוי ואליהו ארנד שהצפינו לצפת וניהלו את טוהר הבחירות בקלפיות, חגגו את הניצחון עם שוקי אוחנה יחד עם הלל קרליץ ואלקנה ויסנשטרן.

קורת רוח: מנכ"ל החינוך העצמאי אליעזר סורוצקין ואיציק ברנר, קיבלו סקירה על פרוייקט עולים לירושלים בביצוע המחלקה המונצפלית בראשות מנחם שפירא ועוזרו אליהו ארנד יחד עם שייעה גרנדש (מנכ"ל ישיבת מיר ברכפלד), במסגרתו הגיעו למעלה מ-500 רכבים מכל הארץ לשנע מצביעים ולסייע למטות השכונתיים.

וכמה דקות לפני שנסגרו הקלפיות, הגיע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לחתונת בתו של סגן ראש עיריית מודיעין עילית טוביה פריינד שנערכה באולמי נוף עילית. לריקוד הצטרף גם יעקב גוטרמן תוך כדי שהזמר מקדיש לליצמן את "ויוותר יעקב לבדו". נבואה שהתגשמה שעות לאחר מכן (על ליצמן כמובן).
צפו:

 

והנה התמונה האחרונה של ליצמן מאז ליל הבחירות כשהוא לצידו של מוטי בבצ'יק. מאז לא נודעו עקבותיו. האיש ירד למחתרת.

ירח טוקר, שהיה אחד האנשים הבולטים במטה ליאון במהלך מערכת הבחירות, שהה בביתו של ליאון בשכונת רחביה לאחר הניצחון המרשים. השניים הרימו לחיים, וירח אמר לליאון: גדולי ישראל ניצחו לאורך כל הציר.

שמעון ליברטי, איש עיתון הדרך נאלץ גם הוא לבוא שוב לקלפי.

יצחק פלדמן, (בקהילה), הגיע לקלפי ובחר ב'שב ואל תעשה'.

הצלם חיים גולדברג הצביע ביום הבחירות. די ברור למי.

והיו כאלה ששהו בחו"ל ערב הבחירות והספיקו לחזור לישראל:

כזה הוא העיתונאי ועורך הדין אבי בלום, שנצפה במרתון ניו יורק

 

וגם בכינוס השלוחים של חב"ד

ואם כבר בלום, הכתב הפוליטי של קו עיתונות החל לטפח את חשבון האינסטגרם והפייסבוק שלו. חברים לא כשרים מעדכנים כי הולך שם בידור. הנ"ל הגיע ל-5,200 עוקבים בתוך ימים ספורים. ועדת חקירה כבר בודקת איך…

גם מגיש מהדורת החדשות של קול ברמה משה גלסנר נסע לארה"ב, דווקא לבוסטון. בתמונה כאן נראה שהוא די נהנה.

 

וגם פישל רוזנפלד מביזנעס המריא לארה"ב ונחת עם השלג הראשון שהשבית את הבירה הניו יורקית.

ואילו הזמר שלמה אשר, נצפה בטבריה חורש את הכינרת.

הדיסק החדש של ליפא שמלעצר, בהכנות אחרונות. כך עידכן זאבי פריד בסטורי. ואפילו מ.ב.ד. מעורב. כך שיש למה לחכות.

שולם וגשל חזר משלושה שבועות חופשה בביתו של מ.ב.ד., וכבר נכנס לענייני הבחירות:

וגשל חולצה אפורה/לבנה: בחגיגות הניצחון של משה ליאון והגברת הראשונה, נלכד בעדשת המצלמה של ווינט המפיק החסידי שולם וגשל מציץ מן החרכים.

ראש עיריית ביתר מאיר רובינשטיין נצפה עם בנו חה"כ פרוש בתחנת דלק סונול בב"ב.

 

לאחר שלא מצאו סיבה לחיים – עם תום מערכת הבחירות היצרית, הגיעו תא הכתבים המונציפלים למתחם ביזמקס בירושלים שם נערך מרתון כתיבת ערכים של הויקיפדיה החרדית "המכלול".

איש היח"צ קובי סלע נצפה השבוע באחד מבסיסי צה"ל. בנו התגבר והשתדרג בסולם הדרגות בצה"ל.

‏ובעקבות האירועים בדרום – אגף האכיפה והשיטור העירוני מבני ברק בראשותו של שלומי מלכה, יצאו השבוע לתגבר את השיטור העירוני באשקלון. שאפו ענק.

 

מזל טובים

ברכת מזל"ט לעסקן הדגלאי גודי סילמן לרגל הולדת הבן.

ברכת מזל לאיש היחצ של תעשיית המוזיקה תומר כהן להולדת הבן.

מזל טוב לאיש החסד האדיר מארגון יד אברהם חזקי בראון לרגל הולדת הבן. שמחת הברית נערכה בליל שבת בשכונת מאה שערים בירושלים.

אהבתם? עשו לנו לייק!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אז זהו. החסידים לא קונים יותר עיתון משפחה. האמת זה קורה מתחילת מערכת הבחירות.

    ועיתון בקהילה שנראה היה חסידי חשבנו שנשאר לנו לקנות אבל בגלל פלדמן שראינו בליל הבחירות באקסטזה של דגל גם אותו לא נקנה. נחזק את המבשר והמודיע.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב