"הכוחות האיראניים נסוגו מהגבול עם ישראל"

השליח המיוחד של הקרמלין לסוריה, אלכסנדר לברנטייב דיווח: "כוחות איראן התרחקו למרחק של 85 ק"מ מהגבול עם ישראל, אנחנו בטוחים שהדאגה הישראלית פחתה"

שליח הקרמלין לסוריה, אלכסנדר לברנטייב, אמר היום (רביעי) כי רוסיה "הצליחה להסיג את הכוחות האיראניים למרחק של 85 ק"מ מהגבול עם ישראל". לברנטייב אמר את הדברים במסגרת ריאיון שהעניק לאתר ספוטניק הרוסי לקראת פסגה בהשתתפות רוסיה, טורקיה ואיראן ביום ראשון, בכל הנוגע למצב בסוריה.

לברנטייב טען במסגרת ההיערכות של הרוסים בסוריה, נלקחו בחשבון האינטרסים של השכנות, ביניהן ישראל. לברנטייב אמר כי הוא "בטוח שהדאגה הישראלית פחתה בכל הנוגע לנוכחות האיראנית באזור הגבול".

כוחות אסד השלימו אתמול את השתלטותם על כל רצועת הגבול עם ישראל. טנקים של צבא אסד נכנסו לכפר מעריא', מעוזו האחרון של ארגון דאעש בשטחי הגבול וצולמו כשהם מניפים את דגל המשטר בסמוך לגבול. כוחות הצבא הצליחו גם לכבוש את העיירה סג'רה, מרכז האוכלוסייה הגדול האחרון הנמצא בידי המדינה האסלאמית בסוריה.

נושא הנוכחות האיראנית בגבול עם ישראל עולה לעיתים תכופות בשיחות בין ירושלים למוסקבה. לאחרונה דווח כי ישראל דחתה הצעה רוסית להסיג את הכוחות האיראניים למרחק של 100 ק"מ מהגבול.

בחודש יולי נועד הנשיא ולדימיר פוטין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, והבטיח לו להזיז את הכוחות האיראניים מהגבול. באמצע יולי, לאחר פסגת טראמפ-פוטין, אמר הנשיא הרוסי כי "סוריה צריכה לעמוד בהסדר הפרדת הכוחות וצריך לדאוג לביטחונה של ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.