הכוכב הספרדי של הטוויטר: שמעון ליברטי לוחם את מלחמתכם

הוא ניצב שם בזירת הטוויטר הרותחת לענות לכל עיתונאי שונא ישראל, לתקן כל טעות בקשר אלינו החרדים, ובכללי – לייצג אותנו שם. עיתונאי 'הדרך' שמעון ליברטי רק בן 24, אבל עם רקורד מרשים בהחלט

בסדרת כתבות מיוחדת לחול המועד פסח תשע"ח, 'אקטואליק' מציג את פרויקט "כוכבי הרשת החרדים" שפרצו בשנים האחרונות לתודעה הציבורית וצצים לנו מכל עבר: בפייסבוק, באינסטגרם, טוויטר, וגם בוואטספ.

ואם תרצו לנוח ולעבור על הסטורי'ז – הם שוב יקפצו שוב ושוב.

חלקם מככבים אצלנו לא פעם, הן במדור הפפארצי 'בקליינע'  והן במדור הסטורי'ז בכל יום שלישי אצלנו באתר.

אז בשביל מה הם עושים את זה? כיצד הם נהיו כוכבים? ואלו דברים טובים הם מנסים להפיק מכל זה?

לשם כך שוחחנו עם כוכבי הרשת הגדולים של הציבור החרדי, שהפכו מהר מאד לאושיות רשת וחלק בלתי נפרד מהחיים של גולשי הרשתות החברתיות. חלקם פרצו מזמן את גבולות המגזר וכבר מוכרים בכל העולם.

חלק מכוכבי הרשת מצליחים לתעל את ההשקעה בגריפת רווחים גדולים, לעתים מפרסום בפלטפורמות בהן הם פועלים. יש כאלו שעושים זאת למטרת עשיית חסד, אחרים, זמרים, שמקדמים את שמם באמצעות הכוח המסחרי של הרשת, ויש כאלו שסתם נהנים מהסטורי.

 

והפעם: שמעון ליברטי, כתב עיתון 'הדרך' והכוכב האקטואלי בטוויטר

 

במסגרת פרויקט כוכבי הרשת החרדים, הבטחנו לכם, ואכן הבאנו, כוכבים מהאינסטגרם, מהפייסבוק, מהוואטספ, אבל בל נקפח גם את רשת הטוויטר, שבציבור החרדי פעילה בעיקר בקרב עיתונאים, ופחות תפסה בקרב פשוטי העם.

גדודי עיתונאים חרדים ממלאים את הטוויטר ונכונים להשיב מלחמה שערה על כל פרסום מעט לא נכון על הציבור החרדי או סתם כך להילחם מלחמות ציוצים במבקשי רעתנו. לכל העיתונים החרדים, כולל אלה החרדיים ביותר, נציגים בטוויטר, לעתים מקדמים את מרכולתם שלהם, לעתים זורקים פה ושם איזה ציוץ דעה משלהם, ויש את שמעון ליברטי.

ליברטי נחשב לסופר-פעיל בטוויטר, ערני ומגיב להמוני ציוצים של הכתבים החילונים וגם אלה החרדים, מצייץ המון על אירועים אקטואליים ולעתים מפנק את עוקביו בצימוק בלעדי חביב.

הטוויטר של ליברטי:

ליברטי (24), אב לשתי בנות, למד בישיבת "יקירי ירושלים", שם הפגין ניצוצות ראשוניים של כתיבה יוצרת. עוד קודם שנישא כבר החל למשוך בעט. לאחר שגילה בעצמו את כישרון הכתיבה הוא החל את דרכו באתרים החרדים אצל דוד רוטנברג (דוד 10), שלימד אותו את רזי המקצוע ואת יצירת ואומנות הכתיבה. מהר מאוד הוא התבקש לסור לעמדת העריכה ב'כיכר השבת' שם עבד משך שנה וחצי, ומיד לאחר מכן עבר לכתוב ולערוך באתר המקוון של 'קו עיתונות', וגם בעיתונים השונים של הרשת.

המטאור הספרדי מ'יקירי ירושלים' התקדם עד מהרה והחל באחרונה לשמש ככתב הפוליטי של עיתון "הדרך" של תנועת האם – ש"ס. הוא מצוי במסדרונות הכנסת רבות, ושואב כותרות לעיתונו הש"סי.

ליברטי אמנם הוא עיתונאי לכל דבר שבקדושה, אך את הפרסום שלו הוא חב רבות לעמוד הטוויטר הפעיל, שם הוא מרבה כאמור לצייץ את הגיגיו השנונים והעוקצניים לעתים. ליברטי אף מרבה להסתלף עם בכירי הברנז'ה שנהנים בצילו של הצעיר המשעשע והכריזמטי. כיום הוא מתחזק דף עם יותר מ-4,000 עוקבים, כאשר לא ברור כמה מהם פייקים וכמה מהם אמיתיים, אך מה שברור כשמש, הוא שליברטי הוא אחת הדמויות החרדיות המוכרות בטוויטר החרדי שפרח מאז בחירות 2015.

התחביב שלו: לקרוא ולקרוא. השאיפה שלו: לשקוד על דפי הגמרא. ליברטי כאן להישאר, ונראה כי "הדרך" שלו סלולה בעתיד הלא רחוק היישר אל מחוזות ואתגרים חדשים.

והנה הסרטון שהוא צילם במיוחד עבור גולשי 'אקטואליק':

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שמעון כתב מוצלח, עם כתבות יפות בעיתון הדרך

  בכלל עיתון "הדרך" הפתיע אותי ובגדול.
  אני אומנם לא מזוהה עם המפלגה שאליו העיתון משוייך אבל העיתון הזה הליח להפתיע את כל חובבי העיתונות , עיתון ברמה שיש מה לקרוא וכתבות מענינות בניגוד ל"מגזינים " אחרים שיש בשוק שאתה משלם טבין וטקילין ומקבל ערימה של דפים שלא כתוב בהם כלום , עיתון הדרך בהחלט מספק את הסחורה.
  אמנם יש קצת מידי "הילה" סביב היו"ר המיתולוגי של המפלגה אבל עיתון מכובד.

  תתפלאו אבל המוסף התורני שלהם בהחלט שווה.

  שוב, אני לא מחסידי המפלגה אבל אני קורא נאמן. (לבינתיים, כל עוד שהעיתון הזה מכבד את עצמו)

  חנוך |
  הגב