הכחשה ב'עדה': "לא התראיינתי להפלס"

זו לא הפעם הראשונה בה עיתון 'הפלס' מתמודד מול הכחשות גורפות אל ראיונות ומכתבים שפורסמו בעיתונם: הגה"צ רבי יעקב דוד דאמב מגדולי רבני סאטמר בלונדון שראיון עמו פורסם בגיליון החג של העיתון יוצא בהכחשה גורפת המתפרסמת הבוקר בגיליון 'העדה' {"לא מכניס לביתי עיתונאים"}

זו לא הפעם הראשונה בה עיתון 'הפלס' מתמודד מול הכחשות גורפות על ראיונות ומכתבים שפורסמו בעיתונם: הגה"צ רבי יעקב דוד דאמב מגדולי רבני סאטמר בלונדון שראיון עמו פורסם בגיליון החג של העיתון יוצא בהכחשה גורפת המתפרסמת הבוקר בגיליון 'העדה'.

בגיליון הרשמי של 'העדה החרדית' פרסמו הבוקר ההכחשה מהגאון רבי יעקב דוד דומב לאחר שראיון עמו עבור גיליון החג של עיתון 'הפלס' נעשה במרמה.

וכה דבריו של הרב דאמב: "מעולם לא נתתי ראיון לעיתון 'הפלס' ובאו כמה אנשים אל ביתי בעניין גיוס כספים לכוללים ונתארך שיחה בעניין יוסלע' שוכמכר גם כן ויצאו מביתי ולא ידעתי סופו וכנראה צילמו באמצע השיחה אבל לא נתתי ראיון ואין בדעתי לתת ראיון ואין אני מכניס לביתי שום עורכי עיתונים". כתב.

(הרב שמואל אריה לוין בנאום על חובת קיומו של 'הפלס')

עוד קודם חג הפסח התראיין סגן עורך עיתון 'הפלס' ישעיהו ויין לקו הנייעס הפנימי של 'הפלג הירושלמי' וסיפר כי הולך להיות ראיון בלעדי עם הרב דאמב, אך למפרע מתברר כמובן כי הראיון לא התקיים והציטוטים בשמו של הרב דאמב היו ללא היתר.

יצויין כי זו לא הפעם הראשונה בה 'העדה החרדית' נאלצת לצאת במסע הכחשות בעקבות 'הפלס', בעיתון חג הסוכות האחרון פורסם כי נציג 'בני תורה' חיים אפשטיין נכנס להתברך אצל גאב"ד 'העדה' הגרי"ט וייס כנציג מפלגתי מה שהתברר כלא נכון.

אמנם בעבר כבר עלו טענות שונות כנגד עיתון 'הפלס' על-כך שמפרסמים מודעות שלא נמסרו לידם, ואף יצאו הכחשות על ידי חברות, ארגונים ומפעלים שונים, אך במקרה הנ"ל, מדובר בהכחשה גורפת מהגורם המדובר בעצמו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 'זה דרכם כסל למו'!
  כל דרכם רצופה שקרים ותככים, מרמים את הגדולים, מרמים את הציבור! וכנראה את עצמם! והעיקר שהכל לשם שמים!!!

  אורי |
  הגב
 2. אוי להם לעציצים הארורים מיום הדין. אוי להם מיום התוכחה. גיהנום כלה והם אינם כלים!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב