הכינו את המזגנים: שבת שרבית

הכינו את המזגנים היום ובשבת עומס חום כבד: הטמפרטורות יעלו במידה ניכרת וייעשה שרבי ברוב אזורי הארץ,

הכינו את המזגנים  היום ובשבת עומס חום כבד: הטמפרטורות יעלו במידה ניכרת וייעשה שרבי ברוב אזורי הארץ, ברצועת החוף יהיה הביל. צפויים עומסי חום כבדים ברוב האזורים. הלילה: חם מהרגיל, באילת צויים להימדד 44 מעלות חום,  בת"א 32 ובירושלים 36 מעלות.  

במהלך סוף השבוע צפויים מזג אוויר שרבי והכבדה בעומס החום בכל חלקי הארץ. נהיגה בתנאי מזג אוויר כאלה עלולה להיות מסוכנת,  במשטרת ישראל ריכזו עבורכם כמה עצות מצילות חיים לנהיגה בטוחה בתנאי שרב:

● אחת הסכנות הגדולות בנהיגה בשרב היא העייפות. כשיוצאים לנהיגה ממושכת, קחו בחשבון את זמני הנסיעה ודאגו מראש לעצירות התרעננות על מנת להימנע מעייפות ומעצבנות. במהלך העצירות שתו הרבה מים.

● במהלך הנסיעה השתדלו להיות ערניים ללוח המחוונים, והתייחסו בכובד ראש לכל נורה שנדלקת על המסך. לפני היציאה לדרך ודאו כי שמשות הרכב נקיות, למניעת סנוור יתר והגבלת שדה הראייה. כמו כן, ודאו שיש מספיק מים במיכל המתזים ושהמגבים תקינים.

● ודאו שהמזגן יונק אוויר מחוץ לרכב פנימה ופתחו מדי פעם את החלונות על מנת לדאוג לאוורור חלל הרכב – פעולות אלו יורידו את ריכוז הפחמן הדו חמצני שנפלט בתהליך הנשימה, וכך תפחיתו את הסיכוי להירדמות.

● החום הכבד משפיע בצורה דרמטית גם על צמיגי הרכב. יש לוודא בתחילת הנסיעה, כאשר צמיגי הרכב עדיין קרים, שיחס האוויר בצמיגים מאוזן. החום הכבד השורר בחוץ, בתוספת ליקוי בלחץ האוויר, מעלה בעשרות אחוזים את הסיכון לפיצוץ הצמיג בזמן הנסיעה – דבר שיכול לגרום לתאונה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.