הכיפה שמכניסה 2 מיליארד דולר

הייחודיות של המערכת היא בכמות המשימות שהיא יודעת לבצע בו זמנית

כלכליסט מדווח כי הקף המכירות של כיפת ברזל בעולם הגיע לכדי 100 יחידות שסופקו ל-9 מדינות ברחבי העולם בהן ישראל, קנדה והודו בכמעט 2 מיליארד דולר.

המערכת הביטחונית שמייצרת אלתא מעניקה יכולות גילוי נרחבות של עצמים במרחב האווירי גם במקרים שאלו זעירים דוגמת רחפנים. טכנולוגיה מבצעית כמו של המערכת הזו נחשפו רק לאחרונה בתקרית חדירת המזל"ט האיראני בגבול הצפוני של מדינת ישראל, כשמערכות ההגנה האווירית של צה"ל ידעו להתריע על חדירתו.

בשל המנעד הרחב שמעניק המכ"ם לחשיפתם של עצמים קטנים עד גדולים מסביבו, מערכת הביטחון הישראלית כמו גם זו של מדינות אחרות שאת זהותן אסור לחשוף, בחרו להטמיע אותו במגוון רחב של מערכות מבצעיות. משימות הגנה האווירית, יירוט טילים ורקטות, הכוונת ירי ארטילרי כמו גם משימות נוספות עושות במערכת ה-MMR שפותחה לראשונה בישראל.

אייל שפירא, ראש מנהל מערכות גילוי ויירוט, אמר ל"כלכליסט": "הייחודיות של המערכת היא בכמות המשימות שהיא יודעת לבצע בו זמנית כמו זיהוי גילוי ומעקב אחר מטוסים, מזל"טים ורחפנים, זיהוי ואיכון ארטילרי שנורה אל עבר כוחותינו וגם לטווח ירי ארטילרי מצדנו אל עבר גורמי השיגור של האויב, יירוט במערכות מגוונות בהן גם כיפת ברזל, ברק 8 ושרביט קסמים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.