הכיפות הסרוגות משיבים מלחמה נגד חכם שלום: "עמלק גאה"

יממה לאחר המתקפה הדרמטית של הרב שלום כהן על  הציבור הדל"י אותם כינה  'עמלק' הרוחות בציונות הדתית סוערות, ושם  מתקשים להאמין כי אכן הדברים נאמרו.

אם מרן הרב עובדיה כינה את הבית היהודי בכינוי: "בית של גוים', בא  חכם שלום והפך אותם לזרע 'עמלק'…

ראש ישיבת אור עציון, הרב חיים דרוקמן, מוחה היום (ראשון) במילים חריפות על דברי הרב שלום כהן, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, נגד ציבור חובשי הכיפות הסרוגות.

הרב דרוקמן ציין בשיחה לערוץ 7 כי  בעקבות דברי הרב כהן, כי "אמת היא שדבריו אינם ראויים כלל לתגובה, הם עצמם מהווים תגובה ראויה לאומרם אבל יש בהם משום חילול ה' ועל חילול ה' אסור לעבור לסדר היום ואנחנו חייבים להגיב".

"אני זועק ממעמקי ליבי, מניין נובעת שנאה תהומית כל כך? עד היכן היא מגעת וכלפי מי היא מופנית? כלפי אלה שהם בני תורה אמיתיים ומקיימים את התורה השלמה שכוללת מצוות שבין אדם למקום ומצוות שבין אדם לעמו, לארצו ומדינתו", הוסיף הרב דרוקמן.

הרב דרוקמן הבהיר עוד כי "אנחנו איננו זקוקים ל"הכשר של בד"ץ בית יוסף" לבנינו ולתלמידינו, הם מקדשי ה' האמיתיים בכל מקום הימצאם".

כזכור אמש אמר  הרב שלום כהן, ראש ישיבת פורת יוסף שאמר בדרשה בבית הרב עובדיה יוסף "כתוב מלחמה לה' בעמלק. אין הכסא שלם כל עוד שיש עמלק. כס זה כיפה סרוגה. כל עוד שיש כיפה סרוגה, אין הכסא שלם! זה עמלק… מתי יהיה הכסא שלם? כשאין כיפה סרוגה… אלה יהודים אלה?"

ברשת כבר החלו לצוץ בזה אחר זה כיפות סרוגות, והקופרייטר אור רייכרט  פרסם איור של כיפה סרוגה עליה חרוט' עמלק'.

עמלק סרוגים
מוקדם יותר תקף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט  את חכם שלום וכתב, ברגעים אלה, אלפי חובשי כיפות סרוגות נמצאים מהגבול בסוריה ועד גבול מצרים, מרמת המחט"ים ועד אחרוני החיילים, ויורקים דם כדי להגן, גם על כבוד הרב.

"בימים אלה מתקיימות אזכרות לחבריי לנשק ממלחמת לבנון השניה, שמסרו נפשם, בהם חילונים ובהם חובשי כיפות סרוגות, חלקם נפלו עטורי צל"שים על גבורתם. להם גם, למען השם, קורא הרב "עמלק". כותב בנט.

ברגעים אלה, יושבים אלפי בחורים חובשי כיפות סרוגות, עם מוריהם ורבניהם ולומדים תורה בישיבות ההסדר והגבוהות. בשלב מאוחר יותר הם גם ישרתו בצבא הגנה לישראל.
לכל אלה קורא הרב "עמלק". ומכנה אותם "לא יהודים"
בימים אלה, פועל בלי הפסקה "הבית היהודי" להקטין את הפגיעה בעולם התורה ומצליח בכך (כן, גם מסין הרחוקה הפכתי עולמות בעניין). הבית היהודי הביא גם–בהצלחה רבה–לתוכנית "שוויון בנטל" שתהיה מאוזנת יותר כלפי הציבור החרדי ותכיר בערך לימוד התורה כערך לאומי.
גם הבית היהודי זה עמלק.
זה לא הכל. בדרשתו, הזכיר הרב שלום כהן את "דרוקמן וכל אנשי עמלק": הוא התכוון כמובן לרב דרוקמן, חתן פרס ישראל, ראש ישיבת אור עציון, הרב שחגג לא מזמן שמונים במעמד ראש הממשלה, ארוע בו השתתפתי יחד עם אלפי תלמידים בוגרי בני עקיבא. כולם עמלקים, כמובן.
לסיום כתב בנט, "ערב תשעה באב, אני קורא לכל מנהיגי ונציגי הציבור החרדי, מהרב עובדיה יוסף, שישב בעת הדרשה סמוך לרב שלום כהן, ועד לנציגים הפוליטיים:
גם אם אתם לא בממשלה, גם אם יש מחלוקות פוליטיות – עליכם לגנות ולהוקיע שיח שכזה. אני מבקש ומצפה כי תעשו זאת כבר הבוקר, לפני שיהיה מאוחר מדי.
לא אתן שימשיך מסע ההסתה נגד ציבור הכיפות הסרוגות.  אני גאה בכיפות הסרוגות"!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.