הכירו את ג'יימס קומי: האיש ש"יחסל" את הילרי קלינטון

כוכב אוקטובר הוא ראש ה-FBI ג'יימס קומי שעומד במרכז סערת המיילים של קלינטון לאחר שהודיע על חידוש החקירה נגדה בסוף השבוע האחרון ופתח מחדש את המירוץ בארצות הברית שהיה נראה גמור וכעת הפך לצמוד. קומי הרפובליקני חקר מספר פעמים את משפחת קלינטון.

כוכב אוקטובר הוא ראש ה-FBI ג'יימס קומי שעומד במרכז סערת המיילים של קלינטון לאחר שהודיע על חידוש החקירה נגדה בסוף השבוע האחרון ופתח מחדש את המירוץ בארצות הברית שהיה נראה גמור וכעת הפך לצמוד. קומי הרפובליקני חקר מספר פעמים את משפחת קלינטון ומאחוריו עבר עשיר בתור עורך דין מצליח ותובע ציבורי.

אנשיה של קלינטון העניקו לפרשה החדשה את התואר "ההפתעה של אוקטובר" ומאשימים את קומי כמי שעומד לגנוב להם את הבחירות – בעקבות ההודעה שפרסם בסוף השבוע האחרון, לפיה הבולשת הפדרלית עומדת לחקור עוד תכתובות שקשורות לחשבון המייל הפרטי של המועמדת הדמוקרטית בתקופה בה כינה כמזכירת המדינה.

למרבה  האירוניה, קומי מונה לתפקידו ב-2013 לכהונה של 10 שנים על ידי הנשיא אובמה הדמוקרטי.אובמה סבר כי יש  "להחזיר ל-FBI את עצמאותו", על ידי דמות שמוסכמת על שני הצדדים הפוליטים בארצות הברית.

 

קומי, בן ה-56,  "האיש של אובמה" החליט כי "ראוי שהציבור האמריקני יידע על כך".

 

על פי הפרסומים בתקשורת  האמריקנית קומי היה בעבר חבר במפלגה הרפובליקנית. תרם כספים לקמפיינים של מספר מועמדים רפובליקנים בהם ג'ון מקיין ומיט רומני שהתמודדו מול אובמה לנשיאות. הוא מונה לסגן היועץ המשפטי ב-2004 – תחת ממשל ג'ורג' בוש.

זו הפעם השלישית שקומי חוקר את משפחת קלינטון. בפעם הראשונה זה היה בשנות ה-90 כשחקר האם בני הזוג קלינטון היו מעורבים בעסקת נדל"ן לא כשרה בארקנסו. ב-2002 חקר קומי מתן חנינה לאיש העסקים מארק ריץ' שהעביר כספים לקמפיין הדמוקרטי והלבין כספים ונאלץ לברוח מהחוק האמריקני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.