הכירו את המשפחתית החדשה – יונדאי i35

עיצוב פנים וחוץ, אבזור, מנוע ותיבה

נוחות בינונית, בידוד רעשים, מרווח ראש מאחור

 • קטגוריה משפחתיות
 • מחיר 127,000 ש"ח
 • צריכת דלק ממוצעת 14.2 ק"מ/ל' (נתון יצרן)

  חוות דעת – יונדאי i35

  באפריל 2010 הציגה יונדאי את הדור החדש והחמישי במספר של האלנטרה, או בשמה החדש – i35. על הנייר, קלפי הפתיחה שלה מצוינים. מידות המכונית תפחו בכל מימד ובסיס הגלגלים של 270 ס"מ – מציב אותה בקצה העליון של הקבוצה. בדור החדש נמצא מנוע 1.6 ליטר חדש שעושה שימוש בתזמון שסתומים משתנה והזרקת דלק ומציע הספק גבוה מהמקובל לנפח: 132 כ"ס ו-16.1 קג"מ ב-4,850 סל"ד. תיבה אוט' בעלת שישה הילוכים משלימה את מפרט ההנעה. מפרט הבטיחות, כצפוי מיונדאי, אינו מחסיר דבר. יונדאי החלה לשים דגש על עיצוב, והקו שמכונה "פיסול זורם" מבשיל כאן לטעמנו למראה הנאה ביותר עד כה. קווי העיצוב הפנימי מושכים את העין, וכוללים פרטים נאים רבים מהקונסולה ועד חישורי ההגה. יחידת הכוח החדשה נעימה, זורמת והביצועים טובים, בייחוד למי שלא יתבייש ללחוץ על המצערת. השיפור ממשיך גם להתנהגות הכביש. היכולת טובה והתנהגות מאוזנת ובטוחה. במידה מסוימת היא אפילו מהנה לנהיגה, עם היגוי קל שמקבל משקל טוב בפניות. מנגד, בתחום חשוב לא פחות ה-i35 מציגה מקום לשיפור: נוחות הנסיעה. גם רעשי הכביש והרוח גבוהים מהרצוי. יונדאי i35 לא ממציאה את הגלגל, אבל היא בהחלט מיישרת קו עם מובילות הקבוצה, ואולי אף יותר מכך.

  עיצוב ונוכחות

  ה-i35 אולי לא תמצא חן בעיני כולם, אולם היא בפירוש לא אפרורית ו"שקופה". החרטום עם סבכת האקסגון בולט למרחוק, והפרופרציות המעניינות – שיוצרות במבט מאחור מראה של מכונית קופה – מביאות לשינוי גדול לעומת מה שהכרנו במכוניות יונדאי עד עתה.

  תא נוסעים ומטען

  עיצוב תא הנוסעים ממשיך את הקו החיצוני והעיצוב בהחלט נאה. איכות החומרים טובה ברובה אך עדיין תמצאו חלקי פלסטיק חלולים וקשים. המרווח טוב באופן כללי מלבד מרווח הראש מאחור. תא המטען גדול ושימושי.

  מנוע וביצועים

  יחידת הכוח החדשה נעימה, שקטה וזורמת יותר. השילוב לתיבת ההילוכים מצוין והביצועים בהחלט טובים. אך אל תצפו מה-i35 להיות תזזיתית או חורכת אספלט.

  נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה סבירה, במהירות נמוכה קיימת רגישות לשיבושים קטנים, במהירות בין עירונית חסר ריסון מרכב. מנגד, התנהגות הכביש מפתיעה לטובה עם היגוי שמקבל משקל נכון בפניות.

  תמורה למחיר

  מצוינת. המחיר נשאר בטווח המוכר, ואין ספק שהתמורה גדלה, התמונה אומנם אינה מושלמת (נוחות), אך מתי היא כן?

  סיכום

  יונדאי שולפת קלף שצריך להדאיג את המתחרות.

  נתונים טכניים עיקריים יונדאי 1.6L i35 אוט' Inspire

  תצורה: סדאן 4 דלתות צמיגים: 15/65-15
  נפח מנוע: 1591 בסיס גלגלים: 270
  סוג מנוע: בנזין הזרקה ישירה אxרxג: 144.5×177.5×453 ס"מ
  הספק/סל"ד: 135/6300 משקל: 1220
  מומנט/סל"ד: 16.7/4850 נפח תא מטען: 485
  הנעה: קדמית מהירות מירבית 195 קמ"ש
  תיבת הילוכים: אוטומטית 6 0 ל-100 קמ"ש (יצרן) 11.6 שנ'
  אחריות: מערכות עזר בטיחותיות ABS, ASR, EBA, EBD, ESP, עיגוני ISOFIX
  דרגת זיהום אוויר *

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.