הכירו את השגריר של טראמפ בישראל (וידאו)

הנשיא המיועד דונלד טראמפ הודיע לפנות בוקר (שישי) כי החליט למנות את יועצו הקרוב לענייני ישראל במהלך הקמפיין, דיוויד פרידמן, לשגריר ארה"ב בישראל.{"טראמפ לא יתערב בסכסוך"}

הנשיא המיועד דונלד טראמפ הודיע לפנות בוקר (שישי) כי החליט למנות את יועצו הקרוב לענייני ישראל במהלך הקמפיין, דיוויד פרידמן, לשגריר ארה"ב בישראל.

"פרידמן הוא חבר ותיק ויועץ אמין עבורי", אמר טראמפ בהודעה שפרסם לתקשורת. "קשריו החזקים עם ישראל יהוו את הבסיס לשליחותו הדיפלומטית ויהיו נכס אדיר למדינתנו כמי שמעוניינת לחזק את קשריה עם בעלי בריתה ולשאוף לשלום במזרח התיכון".

פרידמן, עורך דין במקצועו התייחס אף הוא להחלטת טראמפ ואמר כי הוא מצפה לחזק את יחסי ארה"ב-ישראל מ"בירת ישראל הנצחית – ירושלים". באמירה זו רמז על חיזוק כוונת ממשל טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, בניגוד לעמדת הממשל בארצות הברית לאורך השנים, וגם כיום.

פרידמן היה יועצו הקרוב של טראמפ לענייני ישראל במהלך הקמפיין לנשיאות. הוא מוכר כתומך נלהב בהתנחלויות שבשטחים ועמדותיו מזוהות עם הימין הפוליטי בישראל ובארה"ב.

כמה ימים לפני הבחירות בארה"ב, פרידמן פרסם  נייר עמדה בו נכתב כי ארה"ב בראשות טראמפ לא תמנע מהקונגרס להגדיל את כספי הסיוע לישראל וכי ארה"ב תפסיק את המימון למועצת זכויות האדם של האו"ם משום שהיא "עוינת למדינה היהודית".

יהודי דתי ותומך התנחלויות: הכירו את השגריר הבא של ארה"ב בישראל דוד פרידמן. תגידו מזל טוב ושתפו

פורסם על ידי ‏באזזנט‏ ב- יום חמישי, 15 בדצמבר 2016

עוד נכתב בנייר העמדה שחיבר פרידמן כי ארה"ב בראשות טראמפ "לא תתמוך בהקמת מדינת טרור פלסטינית בשטחים", זאת לצד הבטחה להעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים

תנועת השמאל האמריקנית, J-street גינתה את מינויו של פרידמן: "המינוי הוא פזיז וישים את המוניטין של ארה"ב באזור ואת אמינותה בסכנה", נמסר. בארגון הוסיפו כי "פרידמן הינו תומך בהתנחלויות וככזה הוא צריך להיות מחוץ לתחום. הסנאט צריך לשקול זאת באישור המינוי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.