מאחורי הקלעים: יוזם המאבק כנגד חילולי השבת ( וידאו)

חבר מועצת העיר ירושלים נחמיאל סבן (ש"ס) יוזם הצעה לסדר לפיה לא יתוקצב כל גוף עירוני שלא שומר על קדושת השבת. בראיון ל'קוקר' הוא מבטיח כי ההצעה שהצליח לגבש תעבור ברוב גדול. {צפו בראיון }

הדרך לסיום חילולי השבת בירושלים :לאחר שנים של מאבק; חבר מועצת העיר ירושלים נחמיאל סבן (ש"ס) יוזם הצעה לסדר לפיה לא יתוקצב כל גוף עירוני שלא שומר על קדושת השבת. בימים האחרונים החתים חבר המועצה הפעלתן מש"ס את כל הלובי הדתי בעירייה שמונה 18 חברי מועצה.

בניגוד לכל הסיכויים ולתחושת הרפיסות מול ברקת ששלט על חברי המועצה החרדים ביד רמה הוביל סבן את המערכה  הכבירה כנגד חילולי השבת ללא חשש.

סבן יצא מתוך נקודת הנחה שברקת נמצא בעיצומו של קמפיין בתוך הליכוד קורץ גם לקול הדתי – חרדי ועתה לאחר שנים של מלחמה עיקשת בציבור החרדי הוא נסוג בו ונכנע לכל הדרישות של הציבור החרדי בירושלים.

כולם חתמו מלבד משה ליאון (ליכוד ביתינו) ושמואל שקדי (ירושלים מאוחדת) מה שמוכיח את אי נאמנותם לחרדים למרות  התמיכה החרדית בליאון.

בישיבת המועצה הקרובה תובא ההצעה לסדר לאישור מליאת העיר . חבר העירייה סבן מעריך בפני קוקר כי "ההצעה תעבור ללא כל בעיה" .

בראיון שהעניק לאתר 'קוקר' אומר סבן. "מי שחוטא לסטטוס קוו בצורה מסיומת. יקבל מניעת תקציבים לא משנה אם זה עמותה עירונית או עמותה סמי עירונית . לא יהיה תקציבים"

במענה לשאלה מה הסיכוי שזה יעבור אומר סבן ,"אני יודע מתמתיקה פשוטה: מועצת העיר מונה 31 חברים 16 חתמו על ההצעה נראה לי שזה רוב", הוא מסביר.

סבן סירב להתיחס לשני חברי המועצה ליאון ושקדי שסירבו לחתום ואמר "אני לא מאמין שיעשו משחק מנושא השבת. אנחנו מחיובים לשבת".

גורם בכיר בש"ס תקף את ליאון על כך שלא שיתף פעולה העם החרדים ואמר: "הם מיצגים חרדים אך לא מענין אותם כלום מהשבת . משה ליאון אף לא השתתף בישיבת הלובי הדתי שהתקימה בשבוע שעבר . למה הוא לובש כיפה עם לא מענין אותו מהשבת?"

בעקבות הצעה לסדר והחלטת היועץ המשפטי עו"ד אלי מלכה כי החל מחודש אפריל יתקים אקיפה למרכולים הפתוחים בשבת

‏במהלך ישיבת ההנהלה שהתקימה מוקדם יותר היום אמר סגן ראש העיר תמיר ניר (ירושלמים) לברקת כי מהלכיו האחרונים יביאו לפירוק הקואליציה העירונית.

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא בעצמו מחלל שבת ובעל עבירות גדול שיסתום את הפה הצבוע הזה

    ירושלמי |
    הגב
  2. תגידו זה לא זה שהוקלט שאומר היא ובעלה וטלגרם בשבת אתם מבינים מה אני מתכוון נכון? אין גבול לבושה?

    חרדי |
    הגב