הכירו את קו 84: ממרכז ירושלים להר הזיתים

קו האוטובוס הוקם ביוזמת ראש עיריית ירושלים ומשרד התחבורה בשיתוף עם מועצת בתי העלמין. מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ : "ישנה הצלחה רבה מעל המשוער- שאיפתנו היא להגביר את כמות האוטובוסים עד למצב שהקווים יצאו בכל רבע שעה, אך זה תלוי בביקוש"

שביעות רצון גדולה מהקמת הקו החדש 84 שהחל לפעול בשבוע האחרון, מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת אל הר הזיתים. מאז הקמת הקו מאות אנשים כבר השתמשו בו, והגיעו לפקוד את קברי בני משפחותיהם וקברי רבותיהם בהר הזיתים. קו האוטובוס, הפועל בימי הביקוש א- ה, בין השעות 08:30 עד 19:45- נע בציר קצר ויעיל מאוד- מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת, דרך קריית הממשלה במזרח ירושלים, למצפה רחבעם בפסגת הר הזיתים, וחזרה לתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת.

הקו החדש הוקם ביוזמת ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שר התחבורה ישראל כץ ובשיתוף הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר לאחר השקת הקו: "הר הזיתים הינו מקום חשוב מאוד והקמת תחנת האוטובוס הינה נחוצה. אני בטוח כי הודות לקו החדש עוד רבים יבואו לפקוד את הר הזיתים. אני מודה לשר התחבורה ישראל כץ על הסיוע והתמיכה בקידום הקו ואישורו".

מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ הוסיף: " פתיחת קו אוטובוס חדש מתחנות הרכבת הקלה להר הזיתים, לאחר עבודה ויגיעה של שנים רבות, כבר מוכיחה את עצמה ואנשים רבים מגיעים בהמוניהם ונוסעים לפקוד את הר הזיתים. הרב הורוביץ מוסיף, שאיפתנו היא להגביר את כמות האוטובוסים עד למצב שהקווים יצאו בכל רבע שעה, אך זה תלוי בביקוש. ככל שתתגבר תנועת האנשים, תגביר "אגד" את פעילותה בהר והקווים יפעלו בתדירות גבוהה יותר.

יודגש, כי פעילות זו, הינה נדבך נוסף בעשייה הברוכה בהר הזיתים בשנים האחרונות. רק לפני מספר חודשים הוקמה תחנת אוטובוס חדשה הצמודה למרכז המידע, שמוסיפה לתחושת הביטחון ולנגישות להר הזיתים בכללו. המצב הכללי בהר הזיתים מבחינה ביטחונית, בחסדי שמים בשנתיים האחרונות שקט של ממש, מצבה אחת לא חוללה כבר תקופה ארוכה ואלפי אנשים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.