הכירו: בתו היהודיה של טראמפ (וידאו)

הבת הבכורה של דונלד וגם האדם היחיד שלעצותיו טראמפ מקשיב. אבל היא אימצה גם את השם יעל, אחרי שהתגיירה לפני שבע שנים, מאז היא גם שומרת כשרות ולא נוסעת או משוחחת בטלפון בשבת. צפו { שומרת שבת }

מי את יעל איוונקה טראמפ קושניר? יעל קושניר – זה השם העדכני של האשה החזקה באימפריית דונלד טראמפ המועמד המוביל מטעם הרפובליקנים לנשיאות ארצות הברית.

בארצות הברית היא מוכרת כאיוונקה, הבת הבכורה של דונלד וגם סגנית הנשיא של תאגיד טראמפ והאדם היחיד שלעצותיו טראמפ מקשיב. אבל היא אימצה גם את השם יעל, אחרי שהתגיירה לפני שבע שנים, מאז היא גם שומרת כשרות ולא נוסעת או משוחחת בטלפון בשבת.

את תהליך הגיור ב-2009 במטרה להינשא לבחיר לבה, איש הנדל"ן ג'ראד קושנר. לבני הזוג נולדו מאז שני ילדים.

"אנחנו די אדוקים", אמרה טראמפ בריאיון למגזין "ווג" בפברואר, "אני מודרנית מאוד, אבל אני גם אדם מסורתי מאוד,בכנות אני מוצאת שהיהדות יוצרת בסיס מצוין לחיבור משפחתי".

לאחר הגיור היא החלה לשמור שבת ולהקפיד על כשרות. "מיום שישי ועד מוצאי שבת אנו לא עושים דבר חוץ מלבלות אחד עם השני. אנחנו אפילו לא מתקשרים בטלפון בשבת", היא אמרה בעבר.

הרב הציוני-דתי אלי ויינשטוק, גייר את בת של טראמפ שבחרה לעצמה טראמפ הבת את השם "יעל", והצמידה אותו לשמה המקורי.

טראמפ לא מסתיר בכלל את הקשר שלו לבתו וליהדותה, ומתגאה בכך: "יש לי בת יהודייה. לא זו הייתה התוכנית, אבל אני שמח מאוד שזה קרה".

בירושלים תופסים את המועמד הרפובליקאי המוביל כתומך מובהק בישראל, בבחירות בישראל בשנת 2013, הפיק טראמפ סרטון שבו הביע את תמיכתו בנתניהו.

  צפו בכתבה באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.