הכירו: 'הארי פוטר החרדי'

לאחר שמכר 4 אלף עותקים עידן קנוחן (27) בחור חרדי מירושלים החליט לחשוף: הוא הסופר שעומד מאחורי 'אדון הטלקינזיס – עץ עתיק יומין'. השבוע הוא נפגש עם אורי גלר. {מדע בדיוני ופנטזיה}

הארי פוטר החרדי:  הבחור החרדי עידן קנוחן, שכתב את הספר 'אדון הטלקינזיס' הצליח בחודש האחרון לכבוש את שער השבועון 'ידיעות ירושלים', הרשת  פרסמה כתבה נרחבת אודותיו תחת הכותרת הדרמטית 'הארי פוטר החרדי', הדבר הבא של המגזר החרדי.

אמש נפגש הבחור המוכשר עם אמן האשליות אורי גלר במלון אינטרקונטיננטל תל-אביב, שמכוון את עידן להשקיע מאמצים משותפים מעבר לים.

הספר הראשון של עידן הפך לרב מכר, למרות האנונמיות הוא הצליח למכור 4,000 עותקים, עם האוכל בא התיאבון וכעת הסופר החרדי לא עוצר ומוציא את ספרו השני, עתה הוא נחשף לראשונה לכלי התקשורת וחושש מהתגובה בתוך החברה החרדית.

בראיון  למשה הלר ב'ידיעות ירושלים' הוא סיפר כי את ההשפעה שלו הוא שאב בעיקר מספרים שקרא בילדותו ומסרטי מדע בדיוני. אך מי שהשפיע עליו יותר מכל הוא אמן הטלקינזיס עימו נפגש השבוע אורי גלר. "בהשראתו בניתי את גיבור הסיפור", הוא מספר.

גלר עצמו, הציג בפניו קסמים ואף כתב לו הקדשה אישית. "זה קונספט נהדר המשלב עולם חדש וישן בנוי להפליא", כתב גלר, שהעניק לספר ציון חמישה כוכבים. "המפחדים מחוש שישי ומטלקינזיס מסיבה כלשהי יוכלו לתת כאן צ'אנס".

מאחורי האברך מסתתר  עולם של פנטזיה, תורת הנסתר, טלקינזיס וטלפתיה. מסתבר כי בין הלימודים בישיבה  קנוחן מצא זמן גם לכתוב  ספרי מדע בדיוני שמיועדים דווקא לקהל החילוני.

במשך הזמן גיליתי כל כך הרבה אנשים, אפילו חברים קרובים, שכותבים למגירה סיפורי פנטזיה", הוא סיפר לידיעות ירושלים. "זה די טבעי לדעתי שזה מגיע מאנשים שגדלו בעולם החרדי. הם הושפעו במהלך החיים הללו וחלקם פשוט לא מוציאים את זה, אבל אני החלטתי בכל זאת לכתוב ולהוציא את זה החוצה".

הסופר החרדי הצעיר מחזיק ברשותו מכשיר סלולרי שקיבל אישור מהרבנים, בלי אינטרנט ובלי הודעות SMS.

הסופר החרדי  חושש מהיום שכולם בסביבה הקרובה שלו יידעו שהוא כותב ספרים כאלה אך הוא כבר נערך לכך, "אין פה משהו שאני עושה נגד ההלכה. יכול להיות שזה נוגד את הדרך של הציבור וזה ייראה שונה, אבל אם זה היה נגד ההלכה לא הייתי עושה את זה. אין בספר הזה משהו לא צנוע או דעה שכופרת בערכים תורניים. למרות שיכול להיות שמאוד אסתבך באיזושהי דרך, יותר חשוב לי שהספר יצליח".

 

גלר 4 גלר 3 גלר 2 גלר 1

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.