הכירו: החרדית הראשונה של 'דגל התורה'

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר: אשה חרדית תוצב במקום השלישי ברשימת 'עוצמה לשדרות' שמייצגת, בין היתר, את המפלגה החרדית-ליטאית 'דגל התורה'

 

הרצל שאובי, חבר מועצה חרדי ומי שעומד בראשות המפלגה, פרסם רשמית כי מדובר במדלן טוויטו (64), שהייתה במשך שנים המזכירה האישית שלו. טוויטו, שהתאלמנה לאחרונה, היא אמו השכולה של אלחנן טוויטו ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים קטלנית בבקעה לפני כ-3 שנים וסיפור מותו הטראגי זעזע את שדרות ואת המגזר החרדי בישראל.

במקום השני ברשימה יוצב אחיו של הרצל, חבר המועצה משה שאובי. למעשה, 'עוצמה לשדרות' משלבת את 'דגל התורה' שנציגה הוא הרצל שאובי, את 'כולנו' שנציגה הוא משה שאובי ואת "מאוכזבי ש"ס" שאותם תייצג טוויטו.

מדובר בצעד נדיר מאוד, אולי אפילו תקדימי בישראל, משום שהצבת אישה ברשימה מטעם 'דגל התורה' אינה, לא הייתה ולא תהיה על הפרק.
ל'אקטואליק' נודע כי בשבוע שעבר, כאשר האחראי על הנושא המוניציפאלי ב'דגל התורה', מנחם שפירא, שמע על ההחלטה של שאובי – בעקבות הציוץ בטוויטר של העיתונאי מנדי ריזל – הוא התקשר וביקש לבדוק את העניין. שאובי הבהיר לו כי הרשימה נקראת 'עוצמה לשדרות' ולא 'דגל התורה', ודעתו של שפירא נחה. מקורבי שאובי אמרו כי גם אם הבכיר הליטאי היה מתנגד, הוא היה נענה בסירוב משום ש"הם צריכים אותנו יותר משאנחנו צריכים אותם".

הפרסום על כך בהרחבה, כאן ב'אקטואליק', גרם לסערה בציבור התורני בשדרות.

 

שאובי אמר השבוע כי מדלן טוויטו מסמלת בעיניו את "דור המהפך שאותו הנהיגה תנועת ש"ס מאז הקמתה".

'עוצמה לשדרות' פעילה בעיר מזה כעשרים שנה. התנועה הוקמה לאחר ששאובי סירב לתמוך בדוד בוסקילה לראשות העיר, וכתוצאה מכך הוצא שאובי מרשימת ש"ס בעיר, ובמקומו מונה אורן מלכה. אגב, בשבת האחרונה הודיע אורן מלכה כי לא יתמודד בבחירות הקרובות, ובכך מסתיימת יריבות בת כעשרים שנים.

הבחירה של מדלן טויטו למקום השלישי ברשימה עשויה להחזיר את מצביעי ש"ס המקוריים לחיקו של שאובי, מאחר שמשפחת טויטו נחשבת בעיר כסמל ומוקד כח פוליטי משמעותי במגזר זה.

טויטו שזה אך מכבר יצאה לפנסיה מעבודתה בעיריית שדרות, היא דמות מוכרת ומוערכת בשדרות, שיזמה פעילות ענפה לנשים בעיר: הרצאות, שיחות,סדנאות, טיולים, שבתות עיון וסופי שבוע.

לדבריה, "אשמח, כחברת מועצת העיר שדרות, לפעול למען הנשים בעיר וכן לסייע בפעילות בתחומי הקהילה והרווחה במסגרת עבודתה אם וכאשר אבחר בעז"ה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.