הכירו: מפקד גל"צ החדש

ההחלטה התקבלה בתום סדרת ראיונות שקיים שר הביטחון עם שלושת המועמדים שהגיעו לשלב המיונים הסופי על פי המלצת ועדת האיתור

שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע כי החליט על זהות המפקד החדש שבחר לתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל: בתום חודשים של מיונים נבחר לתפקיד שמעון אלקבץ, 51, שבעברו רקורד עשיר בתחנות רדיו וכלי תקשורת.

ההחלטה התקבלה בתום סדרת ראיונות שקיים שר הביטחון עם שלושת המועמדים שהגיעו לשלב המיונים הסופי על פי המלצת ועדת האיתור, מאיה להט-קרמן, יהושוע מור-יוסף ואלקבץ.

אלקבץ החל את דרכו התקשורתית ככתב גלי צה"ל בדרום וכעורך בדסק החדשות של התחנה. לאחר מכן הקים וניהל את 'רדיו דרום', 'רדיו תל אביב', 'רדיו ירושלים' ורדיו 'גלי ישראל'. לאחר-מכן שימש ראש מנהל התרבות במשרד התרבות, ובשנתיים האחרונות מנהל הרדיו ב'קול ישראל' ועורך ראשי של 'רשות השידור'. אלקבץ משמש כיום כמנהל הרדיו בתאגיד השידור הציבורי.

הוא צפוי להיכנס לתפקיד בתחילת חודש ספטמבר, ולהחליף את המפקד הנוכחי, ירון דקל.

שר הביטחון אביגדור ליברמן, אמר: "שמעון אלקבץ הוא בעל ניסיון מגוון ועשיר בתקשורת ובניהול בתחום התקשורת. לכן הגעתי למסקנה, כי בעת הזו הוא האדם המתאים ביותר להוביל את גלי צה"ל אל מול האתגרים שניצבים בפני התחנה בעולם התקשורת. אני מבקש להודות לוועדת האיתור בראשות אלוף (מיל') יפתח רון-טל, ולחבריה הוועדה השופטת בדימוס שרה פריש, ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, נציב שירות המדינה לשעבר שמואל הולנדר והעיתונאי שמעון שיפר, שביצעה עבודה מעמיקה ורצינית, ולשאר המועמדים. אני מאחל הצלחה לשמעון אלקבץ".

שמעון אלקבץ הוסיף: "אני מודה לשר הביטחון אביגדור ליברמן על האמון והבחירה בי, ולחברי ועדת האיתור בראשות יפתח רון-טל על המלצתם המפרגנת והחד משמעית. אני בא באהבה ומאהבה לגלי צה"ל, וזו סגירת מעגל מרגשת עבורי. הייתי כתב גלי צה"ל בדרום וברצועת עזה, ובמשך שנים ערכתי את יומני הבוקר של התחנה. גלי צה"ל הייתה ועודנה קול ברור וחשוב מאין כמותו בשידור הציבורי בישראל, והיא תמשיך להיות כזו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.