הכירו: נשיאת בית המשפט העליון החדשה

הועדה למינוי שופטים הודיעה היום (שלישי), כי השופטת אסתר חיות תהיה נשיאת בית המשפט העליון הבאה

הועדה למינוי שופטים הודיעה היום (שלישי), כי השופטת אסתר חיות תהיה נשיאת בית המשפט העליון הבאה במקומה של מרים נאור.

חיות, תהיה האישה השלישית שתכהן בתפקיד, אחרי נאור ודורית ביניש ,חיות שנבחרה פה אחד צפויה להיכנס לתפקידה בחודש הבא .

אסתר חיות (נולדה ב-16 באוקטובר 1953) היא שופטת בית המשפט העליון, ותכהן כנשיאת בית המשפט העליון לאחר פרישתה של הנשיאה הנוכחית מרים נאור ב-26 באוקטובר 2017.

אסתר חיות נולדה במעברת שובקי להורים ניצולי השואה. בעקבות גירושי הוריה היא גדלה כבת יחידה בבית סבה וסבתה בשכונת נווה עמל בהרצליה, ולמדה בבתי ספר בהרצליה. בשנת 1970, בהיותה בת 17, עברה להתגורר עם אמה, שנישאה מחדש, באילת, והמשיכה לימודיה התיכוניים בבית הספר המקיף בעיר, אותם סיימה בשנת 1971. חיות, אז "אסתי אבני", התגייסה ללהקת פיקוד מרכז בצה"ל,שם שירתה לצד הסולנית דורית ראובני והאמנים אלי גורנשטיין, עוזי חיטמן ורונית אופיר. עם סיום שירותה הצבאי החלה לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב, שאותם סיימה בשנת 1977. חיות היא הראשונה מבין בוגרי הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב שמונתה לבית המשפט העליון, כך על פי ויקפדיה.

מלשכת רה"מ נמסר כי "רה"מ נתניהו מודה לנשיאה היוצאת, השופטת מרים נאור, על שנים ארוכות בה שירתה את מערכת המשפט בישראל במסירות, בנאמנות ובמקצועיות", נכתב בהודעה מטעם לשכת רה"מ.

מערכת המשפט בישראל היא מן המוערכות בעולם ועושה רבות לחיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל כדמוקרטיה שומרת חוק, ומעמדו של צה"ל כצבא מוסרי ראשון במעלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.