הכירו: הגולדה מאיר של בריטניה

כשבועיים לאחר המשאל הדרמטי בבריטניה שהכריעה כי היא יוצאת מהאיחוד בבריטניה, תרזה מיי תהיה ככל הנראה ראש הממשלה החדש של בריטניה. { בדרך לדאונינג 10}

כשבועיים לאחר המשאל הדרמטי בבריטניה שהכריעה כי היא יוצאת מהאיחוד בבריטניה, תרזה מיי מתקרבת לדאונינג 10.

כזכור, לאחר הכישלון במשאל העם, התפטר ראש הממשלה דייוויד קמרון, ואת מקומו היה אמור להחליף דיווד גונסון, אלא שגם הוא תפס רגליים קרות והודיע כי לא יתמודד.

מי שנשאר במירוץ הן שרת האנרגיה אנדראה לדסום ושרת הפנים תרזה מיי.

אלא שהיום (שני),  הודיעה לדסום על פרישה מהמרוץ לראשות המפלגה השמרנית – דבר המקרב את מיי להנהגת התנועה והמדינה.

"קמפיין לראשות ממשלה שיימשך תשעה שבועות נוגד את האינטרס של בריטניה בעת הזו של חוסר וודאות", הסבירה לדסום. "צריך הנהגה חזקה ויציבה. תרזה מיי נהנת מיותר מ-60% תמיכה בפרלמנט, היא אמרה שתממש את היציאה מהאיחוד ויכולה לעשות את זה בצורה טובה. מודה על התמיכה בי אבל מדובר ב-25% מהפרלמנט, לא אוכל להנהיג באופן יציב ולכן אני פורשת מהמירוץ ומעבירה את תמיכתי לתרזה מיי. בטוחה שתעשה עבודה טובה".

מייקל גוב, במקום השלישי, פסל אפשרות לחזור להתמודד – וקירב את מיי להנהגת המדינה: "צריך להתקדם מהר ככל האפשר ולאפשר לתרזה מיי להכנס לתפקידה בהנהגה".

ייתכן כי מיי תוכרז כראשת הממשלה ביממות הקרובות. מיי הביעה התנגדות לעזיבת האיחוד, אך אמרה כי תקבל את הכרעת הבוחר: "ברקסיט זה ברקסיט – כראשת ממשלה אוודא שנעזוב את האיחוד ולא יהיה משאל עם נוסף".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.