הכל כלול: טיסה לינה וברית עם הרב ברלנד

טרנד חדש בברסלב: עשרות עורכים בריתות בהולנד, בשובו בנים מציעים דיל של הכל כלול: מוהל טיסה ולינה בהולנד

 

טרנד חדש בברסלב: הרב אליעזר ברלנד, זוכה לגל של מבקרים שמבקשים שיימול את בניהם. בשל הביקוש הרב, בחסידות מציעים חבילה של הכל כלול: מוהל  טיסה ולינה במקום.

הרב ברלנד  ערך עד כה עשרות בריתות, והערכ  היא כי התופעה תלך ותתפשט. "זה קרה גם במרוקו ובזימבבואה, רק שלהטיס את ההורים לשם היה מסובך מאוד", מספרים בחסידות.

תלמיד ב'שובו בנים' סיפר השבוע ל-mynet שבחסידות מאמינים שיש השפעה רוחנית גדולה בזמן חיתוך העורלה לתינוק בן שמונה ימים, ולכן הם מבקשים שרבם הרוחני יהיה נוכח באותה שעה. לדבריו, טקסי הברית האלה מתקיימים מול קהל מצומצם, כשרוב בני המשפחה אינם מגיעים לטקס אלא רק האב והאם עם התינוק הטרי.

בין התלמידים השוהים עימו בהולנד,  פליטי הריאליטי האחים גת שמגיעים לבקר את הרב

בר

הסוגייה שהעסיקה השבוע את אנשי הקהילה היא החלטת  בית המשפט העליון בהולנד שדחה את הערעור שהגיש הרב נגד ההחלטה להסגירו לישראל. הרב ברלנד ממתין להחלטת שר המשפטים בענינו.

 

בינתיים, עשרות מתלמידיו המתגוררים בארץ נוהרים לקהילה שבנה הרב סביבו, ביניהם פליטי הריאליטי האחים גת. לאחרונה מגיעים לבקר את הרב גם הורים רבים לתינוקות, שמבקשים שברלנד יהיה הסנדק בברית המילה של בניהם. לשירות הבריתות גויס תלמידו יוסף שור, שהוכשר כמוהל מוסמך, ובתיאום עם גבאיו מסדר מקומות לינה למשפחות שמגיעות להולנד ומבקשות שהרב ברלנד ישתתף במעמד המשמעותי בחיי בנם.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.