כל עידכוני הבוקר מבית שמש

10:00
פעיל חילוני ממטה אלי כהן גרם לעיכוב מצביעים באחת הקלפיות, בשעה שעשה עצמו כמתעלף במקום, ובכך גרם לעיכוב ההצבעה זמן רב.

10:30
צבא של עיתונאים בקלפי בו הצביע משה אבוטבול.
צפו צילום: יוסי הופמן – חדשות 24
אבוטבול

10:45
ממשרד הפנים נמסר שהקלפיות בבית שמש ובנצרת ששם גם מתקיימות בחירות חוזרות, הקלפיות תהיינה פתוחות בין השעות 07:00-22:00

11:00

בבית שמש יוצבו 89 קלפיות ואילו בנצרת 86 קלפיות. בבית שמש ישנם 50,381 בעלי זכות בחירה , וזאת לאחר שנגרעו מפנקס הבוחרים 85 בני אדם, שנפטרו מאז שהתקיימו הבחירות המוניציפאליות לפני כחמישה חודשים. בנצרת יוכלו להצביע 53,825 בעלי זכות בחירה, זאת לאחר שנגרעו מהרשומות 109 נפטרים.

מתוך כלל בעלי זכות ההצבעה בבית שמש 1,620 חיילים בשירות סדיר ובנצרת 39 חיילים בסדיר. החיילים בסדיר, בקבע ובמילואים תושבי בית שמש ונצרת יוכלו לבקש ממפקדיהם חופשה לצורך מימוש זכותם להצביע בבחירות במקום מגוריהם.

11:30
תושב העיר בית שמש תומך הרב משה אבוטבול מתאר ל'קוקר' מה קורה בקלפיות: "אני נמצא עכשיו בבית שמש, ובכל הקלפיות החרדיים נערכות בדיקות מוקפדות מאוד ואף מוגזמות לכל מצביע. בכל אחת מהקלפיות משתרך תור, אם כי לא ארוך, וזמן ההמתנה המשוער הוא בין 5 ל-10 דקות בשלב זה.
בכניסה לכל קלפי עומדים מספר שוטרים כדי לשמור על הסדר, וחברי ועדות הקלפי מתייחסים לכל מצביע בחשדנות מרובה, (בהמשך להכרעת בית המשפט שקבעה שיש סיכוי סביר שכל חרדי הוא זייפן).
לפי מה שאי שומע אחת הקלפיות ברמת בית שמש א' נסגרה באופן זמני – אני לא יכול לאשר את זה בשלב זה.
במטות החרדיים קוראים לתושבים שלא להתייאש, ועל אף שההצבעה קצת יותר קשה מהרגיל, לא מדובר בהמתנה ארוכה מידי.
הם קוראים למצביעים להקדים את הצבעתם, על מנת להימנע מתורים ארוכים שעלולים להיווצר בהמשך היום. אני נמצא בעצמי בעיר ומסתובב בקלפיות. נקדש שם שמים, ונוכיח שמזימת בית המשפט להפוך את תוצאת הבחירות בבית שמש לא תצלח"!

11:55
חב"ד: אין שינוי במדיניות, חופש הצבעה בבית שמש לבני הקהילה!
*
אלי כהן והקיצונים: אלי כהן: ״הגענו לרגע הכרעה היסטורי. מודה לשותפיי למאבק ולכל התושבים שיצאו ונאבקו. אנו רוצים שמערכת הבחירות תסתיים בצורה מכובדת. לא ניתן לקומץ קיצוניים לנצח. מחר האחריות על כולם. יוצאים להצביע, אין מועד ג׳״.

12:00

מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן בקריאת תהילים להצלחת המערכה בבית שמש – צפו:

התמונה באדיבות: דובר בית הרב
התמונה באדיבות: דובר בית הרב

12:10
קלפי מספר 34 בשכונת מנוחה ונחלה נסגרה ע"י המשטרה מחשש לזיוף, ונפתחה כעבור רבע שעה.

12:15
אחוזי ההצבעה בבחירות החוזרות: 21% בבית שמש, 22.8% בנצרת, ממשרד הפנים נמסרו אחוזי הצבעה בבחירות החוזרות שמתקיימות בבית שמש ונצרת נכון לשעה 11:00. בבית שמש הצביעו 21% מבעלי זכות הבחירה ובנצרת הצביעו 22.8% מבעלי זכות הבחירה.
12:17
גם אצל מרן הגר"ח קנייבסקי תפילות להצלחת אבוטבול, הבוקר לאחר תפילת שחרית, נאמרו כמה פרקי תהילים, בנוכחות והוראת מרן הגר"ח, להצלחת המערכה בבית שמש.

12:40

משה אבוטבול, זכה לתמיכה אחרונה מצד יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שטלפן אתמול לתושבים ופעילים בעיר. "תדליק נר לכבודו של הרב עובדיה יוסף ותפעל בכל כוחך למען משה אבוטבול", ביקש דרעי מהפעיל.

12:45

הגר"ש כהן מש"ס הורה לכל תלמידי פורת יוסף הגרים בבית שמש, לסגור הגמרא וללכת להצביע למען אבוטבול.

*

ח"כ יעקב אשר מחה בפני השר אהרונוביץ נגד המשטרה שמתערבת באופן מוגזם בקלפיות החרדיות, דבר זה גורם לשיבוש ועיכוב הליך ההצבעה, השר הבטיח לטפל בהקדם.

12:50

כ"ק האדמו"ר מבעלזא חיזק הבוקר את הרב משה אבוטבול בשיחת טלפון ואיחל לו שתהיה הצלחה גדולה. אבוטבול הודה לאדמו"ר על התפילות להצלחת המערכה ועל הפעילות הגדולה של חסידיו למענו.

12:55

התערבות המשטרה בלתי נסבלת: גולשים זועמים כי בקלפיות נשלחו חזרה לביתם בניגוד לחוק להביא את ההודעה לבוחר למרות שמבחינת החוק יש צורך בתעודת זהות בלבד, עוד מדווח כי בקלפיות החרדיות עוצרים אנשי המשטרה איש איש ובודקים את תעודות הזהות.

1:00

בעקבות התערבותו המיידית של ח"כ גפני, התמתנו מעט התערבותה המוגזמת של המשטרה.

1:15

האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא בהקלטה להצלחת הבחירות בבית שמש לניצחון אבוטבול, "על דעת אבותי הקדושים ועל דעת כל רבני משפחת אבוחצירא, חובה לצאת מכל מקום בארץ ולהשתתף בבחירות בבית שמש הן בפעילות והן בהצבעה".

1:20

אבוטבול מצוטט הבוקר בישראל היום: "לא להיגרר לפרובוקציות ולא לנסות להטות את הבחירות בדרך לא חוקית, זה אסור על פי ההלכה ועל פי החוק. אני מאמין שיתנו לי הזדמנות נוספת להיות ראש עיר".

 1:25

דרעי בראיון בקול ברמה: "מהבוקר אנשי אלי כהן מפריעים לפעילינו, אבל לא יעזור להם, אבוטבול יצליח בבחירות, אלה ברכב ואלה בסוסים ואנחנו בשם אלוקינו נזכיר, מקווה שהמשטרה לא עושה את זה בכוונה, אבל משתמשים בה נגדנו, ומזהיר: "אם נהיה אדישים אז בסוף נפסיד".

עוד בראיון: הגאון רבי ראובן אלבז והגרב"צ מוצפי יצאו בבכיות לתושבי בית שמש ללכת להצביע להצלחת אבוטבול.

האזינו לראיון:

1:40

האזינו לראיון עם עקיבא וינגרטן על אלי כהן: "הוא איש צדיק, אמר תהילים בכותל להצלחתו, הוא יהיה הכי טוב לחרדים

האזינו לראיון בקול ברמה:

 

1:45
דובר המשטרה לעניני חרדים שבתי גרברציק מגיב לטענות נגד המשטרה
האזינו:

1:50

במשטרה מכחישים את הטענות כביכול נעצר אדם שהצביע פעמים, "עד כה הסדר נשמר על כנו".

1:54

השר אורי אריאל הגיע לחזק את אלי כהן בבית שמש וסייר עימו בקלפי ברחוב נחל דולב.

השר אריאל אמר בסיום הביקור, "אנחנו צריכים ראש עיר כמו אלי כהן שאפשר לרוץ איתו בתנופה. אנחנו נמשיך לבנות לכל המגזרים ללא הבדל ואלי כהן יהיה לנו שותף נאמן ממחר בבוקר. אין לנו את הלוקסוס לבזבז זמן ואנחנו נצעיד את העיר קדימה".

 

3:00
מכתב בלעדי של ראש ישיבת חברון הרב דוד כהן הקורא לתושבים להצביע לאבוטבול.
קרדיט: רות בוארון
ראש חברון

3:05

לעידכונים חדשים עד לתוצאות הסופיות לחצו כאן

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שיבקשו מהרבנית יפה כהן פועלת הישועות שתתפלל למען אבוטבול, התפילות שלה מאוד עוזרות מנסיון

    יעל |
    הגב