הכן את רכבך לחורף

מדוע צריך להכין את הרכב לחורף?

עונת החורף בישראל היא אמנם לא כל כך קרה וקשה כמו במדינות אחרות בעולם, אך היא בכל זאת מאופיינת בשינויי אקלים שמשפיעים על הרכב שלנו בצורות שונות. למשל, הגשם שיורד בחורף משנה את מידת החיכוך בכביש וגורם לכך שהוא יהיה חלקלק יותר. בנוסף, היובש באוויר משפיע לנו על המנוע ועל מערכת המיזוג ומצריך היערכות בהתאם. מעבר לשינויי האקלים, צריך לזכור שהרכב של רובנו היה בשימוש שעות נוספות בעונת הקיץ, עבור חופשות והרבה יציאות לים ולטיולים ולכן סביר שהוא יהיה מלוכלך ושחוק לקראת החורף. מכל הסיבות הללו, כדאי לבצע סדרה של מספר בדיקות וטיפולים לקראת החורף הבא עלינו לטובה.

טיפול בצמיגים כדי לשמור על הבטיחות שלכם

הצמיגים הם החלק ברכב שעומד בעומס הכי גדול מבין כל חלקיו. הם נושאים את משקלו של כל הרכב ונמצאים בחיכוך גדול מאוד עם הכביש, דבר שגורם לשחיקה גבוהה של הצמיג. בצמיגי הרכב ישנם חריצים רבים והם לא שם סתם כך – יש להם משמעות רבה: הם מגבירים את חיכוך הרכב עם הכביש ונותנים לו אחיזה טובה יותר שמשמעה בטיחות רבה יותר בנסיעה. אם אתם שמים לב שהחריצים בצמיגים שלכם כבר שחוקים, שעומקם הוא כבר פחות מ-3 מ"מ, הגיע הזמן להחליף צמיג. צריך לעשות זאת בכל עונה, אך על אחת כמה וכמה בעונת החורף בה הכבישים רטובים והאחיזה פחותה. לא רק מידת השחיקה של הצמיגים היא קריטית לבטיחותכם, אלא גם לחץ האוויר שבצמיגים. חשוב מאוד בכל השנה, אך במיוחד בחורף ,לוודא מדי שבועיים לפחות שהצמיגים שלכם מנופחים בלחץ הנכון, בהתאם להוראות היצרן.

תיקון מערכת הגיר

מערכת ההילוכים ברכב משפיעה באופן ישיר על פעילות המנוע. אם הגיר ברכב הוא שחוק או מקולקל, המנוע יעבוד שעות נוספות ובסופו של דבר לא יוכל לעמוד בכך. לקראת החורף, בו גם כך המנוע צריך לעבוד קשה יותר בגלל הקור בחוץ ועקב הכבישים הרטובים, חשוב מאוד לבחון שאכן מערכת הגיר שלכם פועלת בצורה תקינה. תיקון גיר רובוטי, ידני או אוטומטי אינו עסק מסובך כפי שרבים נוטים לחשוב ולמעשה הוא מונע בעיות עתידיות שיהיה קשה יותר ויקר יותר לפתור. לא משנה איזה סוג של תיקון גיר אתם צריכים, בין אם זה תיקון גיר רובוטי ובין אם זה תיקון גיר אוטומטי או ידני, חשוב שתלכו למוסך ברגע שמתחילות הבעיות הנפוצות בגיר כמו רעשי גרגור ברכב או תחושה שהרכב לא סוחב.

מערכת המיזוג ברכב

נסיעה ביום קר כאשר אין חימום ברכב היא חוויה בהחלט מאוד לא נעימה. למעשה, תקלות במזגן מהוות את אחד מסוגי התקלות הנפוצים ביותר ברכבים לקראת עונת החורף. לקראת החורף הקרב, חשוב מאוד לוודא שמערכת החימום פועלת כראוי כדי להימנע מבעיות מבעוד מועד. כאשר אתם שולחים את הרכב לטסט, כדאי "על הדרך" לבדוק גם את מערכות מיזוג האוויר.

ניקוי יסודי של הרכב

בעונת הקיץ יצאנו ובילינו הרבה מאוד עם הרכב, כך שבקרב רובנו הרכב נותר מלוכלך מחול ים, בוץ מטיולים וכדומה. בחורף הרכב נוטה להתלכלך הרבה פחות, כך שזהו בדיוק זמן מצוין לנקות אותו. כדאי לנקות את הרכב ביסודיות מבפנים, להסיר את החול שהצטבר ברצפה ולנקות את המושבים. לא כולנו מקפידים לעשות זאת, אך הדבר בהחלט מומלץ, שכן לא רק שהוא תורם לתחושה נעימה שלנו בזמן השהייה ברכב, אלא שהוא גם תורם לשמירה על איכות הרכב ועל הערך הכספי שלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.