הכנסת דחתה את חוק חזן. ביטן ל'קוקר': "בושה!"

חוק אורן חזן" נפל: ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן ניסתה לקדם הצעת חוק שתאפשר להקל את הליך ההדחה של סגן יו"ר כנסת מכהן. ח"כ דוד ביטן: "בושה!"

חוק אורן חזן" נפל: ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן ניסתה לקדם הצעת חוק שתאפשר להקל את הליך ההדחה של סגן יו"ר כנסת מכהן.

ההצעה היא תיקון לחוק יסוד, ובמסגרתו ישונה הרוב הנדרש להדחת סגן מ-90 חברי כנסת ל-70 בלבד. בנוסף מבקש ביטן כי לסיעה תהיה אפשרות להשפיע על מהלך ההדחה של הסגן מטעמה.

למרות שההצעה הובאה מטעם ועדת הכנסת וזכתה לתמיכת הקואליציה. היו אלה שתי הצבעות משלימות, שבשתיהן תמכו שישה חברי כנסת והתנגדו שבעה. בין התומכים היה גם ח"כ אורן חזן (הליכוד), שלמרבה האירוניה משמש סגן יו"ר הכנסת.

ח"כ חזן הגיב מוקדם יותר: "איך אני יכול להתנגד לחוק שכולם קוראים לו על שמי?, הסירו דאגה מליבכם, אני תומך בחוק של ח"כ ביטן. אנשים חשבו כאילו החוק הזה נולד כדי לפגוע בח"כ כזה או אחר אבל לא כך הדבר. אני לא ממהר לשום מקום ואני מניח שיבוא יום שיינתן לי לנהל את ישיבות הכנסת. יש לי הסתייגות לגבי הערבוב של פוליטיקה בסיעה, לבין הממלכתיות של התפקיד. אם ישונה הדבר הזה, זה יהפוך את החוק לענייני ולא לפופוליסטי". אמר חזן.

ח"כ דוד ביטן הגיב ל'קוקר': "בדרך כלל הצבעות בימי שלישי על חוקים, אלו הצבעות שנעשות בהסכמה. המחנה הציוני ויתר סיעות האופוזיציה לא רק שהפרו כלל זה, אף לא הודיעו מבעוד מועד שיש להם כוונה להתנגד אלא התנגדו להצעת חוק חשובה שמטרתה למנוע מצבים מהסוג שמתרחשים היום בכנסת".

"במצב שבסוף סדר היום ביום שלישי בשעה 19:00 שנמצאים מספר מועט של חברי קואליציה, האופוזיציה דאגה להישארות מספר ח״כים על מנת להפיל את ההצעה שהיא הצעה חשובה מאין כמוה משיקולים לא ענייניים תוך הפרה של כל הכללים המקובלים בכנסת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.