הכנסת חנכה את טרקלין האגף הבין-לאומי

במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין ושר החוץ אביגדור ליברמן, נחנך לפני דקות אחדות הטרקלין שישמש את ראשי המדינות המגיעים לנאום ולהתארח בכנסת. יו"ר הכנסת אדלשטיין ברך : "אני שמח על כך שהכנסת חזרה להיות מוסד מרכזי בו בוחרים מנהיגי עולם לשאת דברים אל העם בישראל"

היום, יום ב', חנכה הכנסת את טרקלין האגף הבינלאומי החדש שישמש את ראשי המדינות והמנהיגים המגיעים לכנסת. טקס חנוכת הטרקלין נערך במעמד ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו, שר החוץ ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וחברי כנסת רבים.

ההחלטה על הקמת הטרקלין התקבלה על ידי יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין בשל הדגש המיוחד והחשיבות הרבה שהוא מייחס לנושא הקשרים הבינלאומיים של הכנסת, זאת לאור העובדה, כי בכנסת ה-19, הפועלת שנה בלבד, התארחו ונאמו במליאת הכנסת – נשיא צרפת פרנסואה הולנד, ראש ממשלת קנדה סטיבן הארפר, נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ, ובהמשך השבוע יגיע לכנסת יו"ר הדומא הרוסי – סרגיי נרישקין.

לא פעם נמתחה ביקורת בכנסת על כך שבעת ביקור של אישיות עולמית רמת מעלה – אין למעשה חדר הולם על מנת לארח את האישיות והפמליה המתלוות אליה, כדי לאפשר לאורחים להתרענן, להתכונן לנאום או להיפגש עם אישיות ישראלית. פעמים רבות בעבר הופנו מנהיגי עולם לחדרים בכנסת ש"אולתרו" על מנת לתת מענה לצרכי האורחים. כעת, בטרקלין שהוקם בספריית הכנסת, יוכלו האורחים להשתמש בחדר ישיבות פרטי, כורסאות הסבה, שולחן עבודה ועמדת כיבוד קל.

יו"ר הכנסת אדלשטיין מייחס חשיבות רבה לפיתוח הקשרים הבינלאומיים של הכנסת ושם דגש רב גם על פיתוח אגודות הידידות הבין-פרלמנטריות של הכנסת עם פרלמנטים אחרים בעולם. בחדר החדש שהוקם יוכלו להשתמש גם חברי הכנסת ראשי אגודת הידידות בעת שהם מארחים את מקביליהם מפרלמנטים אחרים בעולם. יו"ר הכנסת הטיל את משימת הקמת הטרקלין על מנכ"ל הכנסת רונן פלוט והטרקלין תוכנן באופן שייתן מענה שלם ככל האפשר לצרכי אורחים מחו"ל.

ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ ליברמן ציינו בדבריהם את הצורך שהיה בעבר לארח אורחים בחדרים מאולתרים. ראש הממשלה נתניהו גם יצא אל המרפסת הצמודה לטרקלין הבינלאומי על מנת לצפות בנוף העיר ירושלים.

יו"ר הכנסת אדלשטיין: "אני שמח על כך שהכנסת חזרה להיות מוסד מרכזי בו בוחרים מנהיגי עולם לשאת דברים אל העם בישראל. אנחנו מתאימים את עצמנו לסטנדרטים בינלאומיים מתקדמים ולא מעוניינים להיות אלא במקום גבוה ברמת האירוח של הכנסת. אני מאמין שמצאנו מענה נכון והולם בחדר שהוקם. זה צעד נוסף, משמעותי, במטרה שהצבתי לפתח את הקשרים הבינלאומיים של הכנסת למקומות להם היא ראויה".

צילום :דוברות הכנסת
1656025_584460348306931_1233758125_n 1920532_584459278307038_2136382486_n1781955_584308698322096_769447822_n

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.