סדר פסח בכנסת, הכיסא של פולארד נותר ריק

במשכן הכנסת נערך היום "סדר פסח" בקריאה לשחרורו של יהונתן פולארד. השר אורי אריאל אמר: "לצערי הרב האמריקאים מפרים הבטחה נשיאותית עוד בימי הנשיא קלינטון שהבטיח לשחררו, בימים האחרונים הם השתמשו בו כקלף מיקוח"

הבוקר(שלישי) במשכן הכנסת נערכ סדר פסח עם כיסא ריק לכבוד יונתן פולארד .

ח"כ נחמן שי פתח את הסדר ואמר: "בסדר הסמלי הזה אנו מדגישים את העדרו של פולארד שנה נוספת. השם של פולארד עלה לאחרונה שוב ושוב ולא במקרה. הלחץ הציבורי מפה ומחוגים רבים בעולם סייע. ישנה דרישה נחרצת וברורה לשחרר את פולארד בהקדם, בשנתו ה 29 בכלא. פולארד מילא את עונשו עד תומו וכרגע מסיבות אנושיות טהורות מותר וצריך לשחררו הדרישה לשחרורו המיידי של פולארד מודגשת ביתר שאת בערב חג הפסח הנוכחי".

ח"כ שקד אמרה בטקס : "עוד שנה עברה ולצערנו יונתן לא יזכה לחגוג את חג הפסח עם משפחתו ועם עם ישראל. אך השנה אנו מלאי תקווה חדשה, שכן האמריקאים הביעו הסכמה מהותית לשחרר את פולארד לראשונה. זוהי בשורה משמחת מחד אך בשורה המביאה עמה מתיחות. אנו צריכים לזכור שארה"ב מעוניינת לשחררו כתנאי להמשך המו"מ ותהליך השלום. אך אני תמהה כיצד שחרור מחבלים יסייע לתהליך השלום? אני פונה לא רק לנשיא ארה"ב אלא גם לעם האמריקאי- דרושו מן המנהיגים שלכם לשחרר את פולארד מטעמי צדק והומניות .

השר אורי אריאל אמר : "אנחנו אומרים בכל שנה ״בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים״. לא את אבותינו בלבד גאל הקב״ה, אלא אף אותנו גאל עמהם. לצערי הרב האמריקאים מפרים הבטחה נשיאותית עוד בימי הנשיא קלינטון לראש הממשלה נתניהו לשחררו כבר לפני מספר שנים. ראינו בימים האחרונים את הנכונות שלהם להשתמש בו כקלף מדיני וזה לא ראוי ולא מקובל. אנו מתפללים שנזכה לראותו כאן אצלנו לא שנה הבאה אלא בימים הקרובים ממש ביחד עם אשתו אסתר וכל עם ישראל. אני קורא לציבור הישראלי להשאיר כסא ריק בליל הסדר הקרוב ולזכור את יונתן״.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין אמר: " אני עדיין מנסה ברוח סדר פסח לשמור על אופטימיות ולומר שקרה משהו לפני שבוע- קרה במובן הזה שאם עד עכשיו היינו שומעים תשובות עקרוניות לאי שחרורו של פולארד הוא מרגל והוא צריך לשבת בכלא אז פתאום יש הסכמה על העקרון והשאלה היא המחיר. מאה וששה חברי כנסת אשר חתמו על העצומה של ראשי השדולה אמרו בעצם "אין פה עניין של מחיר, יש עניין של שחרור מסיבות הומניטריות ובוודאי אחרי 29 שנה כולי תקווה שבהדלקת המשואות יישב פולארד בשורה הראשונה"

ח"כ רובי ריבלין אמר:" מביקורים של חברים רבים ונשיאים אמריקאים שהיו כאן הבנו שברמה ההומינטרית, פולארד מיצה את דינו. יותר מכך, העובדה שפולארד הוא אזרח ישראל והוכר כאדם אשר פעל בשירותה, מחייב את כולם לתת תשומת לב . אנו מקווים שלא רק הנושא לגופו אלא גם המידה האנושית הקיימת בעם האמריקאי תפעל והגיע הזמן שיונתן יהיה איתנו. הוא היה צריך להיות איתנו כבר מזמן. : LET YONATAN POLLARD GO

ח"כ צחי הנגבי: "אף אחד מאיתנו לא היה מאמין שדור שלם עבר והאיש באותו צינוק ובאותה אומללות. אבל בשונה מהשנים האחרונות יש תחושה של נס מתקרב באוויר והעוול יכול להיות ויסתיים בקרוב".

נחמן שי, אורי אריאל, ריבלין, אילת שקד , יולי אדלשטיין (5)

נחמן שי, אורי אריאל, ריבלין, אילת שקד , יולי אדלשטיין (1)

נחמן שי, אורי אריאל, ריבלין, אילת שקד , יולי אדלשטיין (2)

נחמן שי, אורי אריאל, ריבלין, אילת שקד , יולי אדלשטיין (3)

נחמן שי, אורי אריאל, ריבלין, אילת שקד , יולי אדלשטיין (4)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.