הכנסת קיימה דיון: עשרים שנה ל-ג' תמוז (תמונות)

מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לציון עשרים שנה ל-ג' תמוז תשנ"ד, יום פטירתו של הרבי מליובאוויטש לבית עולמים, ביוזמתו של ח"כ יעקב מרגי.

מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לציון עשרים שנה ל-ג' תמוז תשנ"ד, יום פטירתו של הרבי מליובאוויטש לבית עולמים, ביוזמתו של ח"כ יעקב מרגי.

במשך שעתיים, עלו בזה אחר זה עשרות חברי-כנסת, מכל סיעות הבית, ונשאו דברים נלהבים על דמותו של הרבי . יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין פתח את הישיבה במשפט הבא: "קשה לתאר במילים ספורות את החוב שחב העם היהודי לאדם אחד.  האהבה שהמוני בית ישראל חשו וחשים כלפי הרבי הייתה אהבה הדדית. הרבי אהב כל יהודי בליבו ובנפשו והיה מוכן לעשות הכול, במסירות נפש ממש, כדי להציל יהודים שנמצאו בסכנה גשמית או רוחנית.

את הדיון ארגנו אנשי חב״ד בכנסת  ר' זלמן וולף  ור' לוי אדרעי .

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר: "קשה לתאר במילים ספורות את החוב שחב העם היהודי לאדם אחד.  האהבה שהמוני בית ישראל חשו וחשים כלפי הרבי הייתה אהבה הדדית. הרבי אהב כל יהודי בליבו ובנפשו והיה מוכן לעשות הכול, במסירות נפש ממש, כדי להציל יהודים שנמצאו בסכנה גשמית או רוחנית.

"אני יכול לעמוד ולספר כאן במשך שעות ארוכות על הדרך שבה אני פגשתי את חסידי חב"ד בברית-המועצות, על יום חתונתי, ועל התפילין שקבלתי מהם ושנלקחו ממני בכוח הזרוע עם מעצרי. מה שמדהים הוא, שסיפורים כאלה ואחרים יכולים לספר כמעט כל חברי הכנסת, בין אם פגשו חב"דניק בקטמנדו, במומביי, בבאר-שבע או במנהטן.

"ביום הסתלקותו של צדיק יש ללמוד מדרכיו ותורתו. אני מקווה שנמשיך לקיים בפועל את תורתו והדרכותיו של הרבי, את הנתינה. את האהבה. את הכבוד לכל אדם באשר הוא אדם.

"מי ייתן שנדע לזהות בכל אדם את הנקודה הפנימית, שנצליח ללבות את האור, להדגיש את הטוב ולחבר את הנשמות לאחדות אחת עד לגאולה השלמה".

השר יאיר שמיר מישראל ביתנו : "הקשר הראשוני בין אבי לרבי נוצר כאשר אבי היה במוסד. אבי עמד נפעם ונדהם לנוכח פועלו של הרבי  בכל רחבי תבל מה שהביא אותו להתפעלות עצומה ולהערצה עד יומו האחרון.

"מאז מלחמת ששת הימים אמר הרבי בקול צלול נגד החזרת שטחי ארץ ישראל, ובכך קיבל אבי חיזוק. אבי ראה ברבי את המנהיג הרוחני האמיתי של עם ישראל בדורנו. אני בכל נסיעותיי ברחבי תבל מקפיד לבקר בבתי חב"ד, זו חוויה מדהימה ומחזקת בכל פעם מחדש".

סגן שר הדתות אלי בן דהן מהבית היהודי אמר בדיון  "בתי חב"ד הם מעיין ארץ ישראל בכל מדינה ומדינה. זכיתי להיות פעמיים אצל הרבי ובכל פעם למעלה משלוש וחצי שעות. במפגש הראשון שהיה עם הרבנים הראשיים זכיתי לקבל ברכה אישית מהרב וברכתו מלווה אותי עד היום.

"הרב עשה קיים מאבק גדול על זהותה היהודית של מדינת ישראל. אחד הדברים החשובים שאנחנו צריכים ללמוד ממורשתו זה לעמוד על ערכם וחשיבותם של כל רגב אדמה מארץ ישראל ולשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל".

image image_1 image_2 IMG_0084 (Small) IMG_0118 (Copy) IMG_0120 (Small) IMG_0124 (Copy) IMG_0127 (Copy) IMG_0131 (Copy) IMG_0147 (Copy) IMG_0180 (Copy) IMG_0261 (Small) IMG_0271 (Small) IMG_0286 (Small) IMG_0304 (Small) IMG_0309 (Small) IMG_0313 (Small) IMG_0331 (Small) IMG_0334 (Small) IMG_0358 (Small) IMG_0364 (Small) IMG_0375 (Small) IMG_0393 (Small) IMG_0404 (Small) IMG_0408 (Small) IMG_0428 (Small)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.