הכנסת רוכשת 25 יצירות של אמנים ישראלים

"יש כאן אומנות שמרחיבה את הלב והנשמה לבאי הבית הקבועים ולמבקרים ואני שמח על שתחום זה מתפתח כול העת

בחודש מאי פרסמה הכנסת קול קורא לאמנים ישראלים להגיש את יצירותיהם לכנסת, כדי שיירכשו ויוצגו ברחבי המשכן. היקף התקציב שהעמידה הכנסת לטובה רכישת היצירות הוא 300,000 ₪.

לצורך ההליך מינתה הכנסת ועדת שיפוט ציבורית שחברים בה שלושה נציגי ציבור בעלי מומחיות בתחומי האמנות: ד"ר נעם גל, אוצר לצילום במוזיאון ישראל ומרצה בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית. נירית נלסון אוצרת ומרצה בבצלאל – האקדמיה לאמנות ועיצוב, וסאלי הפטל נוה אוצרת עצמאית. את הוועדה ריכזה ראש תחום בכיר אמנות בכנסת, שרון סופר.

מעל 950 אמנים נענו לקריאה והגישו הצעות לרכישה. ועדת השיפוט בחנה את כלל העבודות שהוגשו והמליצה לכנסת על העבודות שירכשו. בשל מספרן הרב של הבקשות שעמדו בתנאי הסף שנקבעו להליך, ורמתן הגבוהה, ולנוכח היקף התקציב שהוקצה לפרויקט, מלאכת הסינון והבחירה של הוועדה הציבורית הייתה קשה ומורכבת הפעם אף יותר מבעבר.

על פי המלצת הוועדה רוכשת הכנסת בימים אלו 24 עבודות מ-23 אמנים. מצ"ב קובץ דימוים של העבודות שרוכשת הכנסת וזוהי הצצה ראשונה אל העבודות שנבחרו המגיעות בימים אלה אל משכן הכנסת.

העבודות שהכנסת רוכשת מגוונות ושונת מבחינת נושאיהן ואמצעי המבע של יוצריהן. יש בהן עבודות שמן על בד, צילום, רישומי עיפרון, ופחם, הדפסים עבודות קולאז' ועוד, חלקן יצירות של אמנים ותיקים בשדה האמנות וחלקן אמנים שבראשית דרכם. יצירות אלו הן ביטוי לעושר הרב שהאמנות הישראלית משופעת בו.
עבודות אלו מצטרפות ליצירות אמנות ישראלית עכשוויות ואוסף יצירות קרמיקה, שרכשה הכנסת בשנים האחרונות ומוצבות על כתלי המשכן, באגף הוועדות ובאזורי המשרדים של הכנסת.

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ אמר כי האומנות במשכן הפכה בשנים האחרונות לנדבך משמעותי בנראות הכנסת וביופי שבין כתלי המשכן. "יש כאן אומנות שמרחיבה את הלב והנשמה לבאי הבית הקבועים ולמבקרים ואני שמח על שתחום זה מתפתח כול העת", אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.