הכנס הסודי בביתו של צביקה כהן

כנס סודי בביתו של סגן ר"ע ירושלים צביקה כהן עם רבני קהילות. במהלך הכנס הוחלט כי כל רבני הקהילות יעניקו שירותי יהדות בשכונות המעורבות והסיעה המקומית תיתן גיבוי למהלכיהם { חוזר לאיתנו }

 

 

ימים אחדים אחרי ששוחרר מבית החולים ומחלים בביתו, סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן (ש"ס) אירח בביתו עשרות רבני קהילות ובתי כנסת מהשכונות המעורבות ברחבי העיר ובהשתתפות הח"כ הנכנס מיכאל מלכיאלי ויהודה אזרד מש"ס.

 

הרבנים הפועלים לספק שירותי יהדות ברחבי העיר ירושלים בהנהגת הרבנות הראשית וארגון "בנועם", ובכוונת יו"ר סיעת ש"ס המקומית לאגד את כל הרבנים שיפעלו במקרים סבוכים בנושאי יהדות.

בפני הרבנים נאם כהן ואמר כי "חזונו של מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א היה שכל רב יגיע לכל בית כנסת ולכל קהילה ולכל יהודי ויהודי ולכך אנחנו צריכים לשאוף. אני אתן לכם את הגיבוי הדרוש ודלתי תהיה פתוחה לכל רב שירצה להגדיל את קהילתו ולעזור לאחרים. אנחנו צריכים להגיע לכל קהילה ולכל יהודי בירושלים בכל השכונות".

 

מייסד הארגון הרב ישראל מאיר ריאני, פרס בפני הרבנים את התוכנית לאגד את כלל רבני ירושלים ולדאוג למנות רבני קהילות ובתי כנסת במקומות בו אין רבנים. "אנחנו נעשה עבודה מקיפה למיפוי ואיתור בתי כנסת לצורך כך כדי שאנחנו והרבנות הראשית נוכל לספק שירותי יהדות לכל תושבי העיר".

 

הכינוס בביתו של סגן ראש העיר הינו הראשון מסדרת כינוסים שצפויים להתקיים בחודשים הקרובים ברחבי הארץ, כדי לאגד את כל רבני הקהילות שינסו להתמודד עם הקשיים והבירוקרטיה בין המשפחות המגיעות מבתים חילוניים ומסורתיים לבין הרבנות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.