הכרזת מלחמה • "אל למשרד החינוך להתערב בדרך החינוך"

סערה: איגוד הת"תים החרדי מכריז מלחמה על משרד החינוך • הסיבה: החלטה שערורייתית המחייבת לערוך מבחני מיצ"ב בת"תים המשויכים למוסדות הפטור • "נתייצב כולנו מאחורי הוראתם הברורה של גדולי ישראל ואל למשרד החינוך להתערב בדרך החינוך המסורה לנו" • בעקבות לחץ חרדי: משרד החינוך חזר בו

שערורייה: משרד החינוך הורה למנהלי מוסדות החינוך החרדי המשויכים למוסדות הפטור לגבש מתווה ברור לעריכת מבחני מיצ"ב במגזר החרדי. על פי ההחלטה, אם הבחינות לא יתקיימו יופעלו נגד מוסדות החינוך החרדיים סנקציות, עד כדי שלילת התקציב המוענק להם על ידי המדינה.

מתשובת המדינה עולה כי המצב היום הוא שהמוסדות המשתייכים למעיין החינוך התורני ולחינוך העצמאי מקיימים בחינות מיצ"ב במתכונת חלקית ביותר – וכעת הדרישה מגיעה גם למוסדות הפטור החרדיים הממומנים חלקית ע"י המדינה.

עמדתו של משרד החינוך, כי צריך לנסות לקדם את העניין בהסכמה ובהידברות, עד היום המשרד סירב להתחייב להפחית תקציבים ממוסדות שמסרבים לקיים את מבחני המיצ"ב.

במוסדות החינוך של ש"ס מתקימיים כבר מספר שנים מבחני המיצ"ב. מנגד, ביהדות התורה מבהירים כי הבקשה הקנטרנית של משרד החינוך לא תועיל וכי לא יתפשרו בעניין. "היהדות החרדית תתנגד לזה ולו לאור העובדה שמדובר בהחלטה של משרד החינוך".

בהודעה שפרסמו הבוקר איגוד מנהלי הת"תים נכתב: "נזדעזענו ממכתב משרד החינוך אל מספר תלמודי תורה – מוסדות פטור לערוך את מבחני המיצ"ב שכזכור נאסרו על ידי גדולי ישראל והוראתם לא השתנתה. לכן נתייצב כולנו מאחורי הוראתם הברורה".

ברדיו 'קול חי' דווח הצהריים ע"י מני גירא כי במשרד החינוך ביטלו את הוראתם לקיים את מבחני המיצ"ב בנימוק שהמכתב למנהלי המוסדות "נשלח בטעות".

AvqMxQrx44Svx_6gxutOGVSKm71LAG_UvP0gRRLDIhm5 (1)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.