הכרעה גורלית: גיוס או בחירות? המועצת מתכנסת

בשעה זו מתכנסים חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בבית אגודת ישראל בירושלים לדיון מכריע בשאלת הגורלית – תמיכה בחוק הגיוס או הליכה לבחירות

בשעה זו מתכנסים חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בבית אגודת ישראל בירושלים לדיון מכריע בשאלת הגורלית – תמיכה בחוק הגיוס או הליכה לבחירות. באם חברי המועצת יחליטו לדחות את חוק הגיוס אזי שראש הממשלה יודיע על כוונתו ללכת לבחירות באיזור חודש מרס.

לישיבת מועצת גדולי התורה הגיעו כעת האדמו"רים מגור, בעלזא, ויז'ניץ, סלונים, צאנז, מודזיץ, סדיגורא. והח"כים ליצמן, פרוש, אייכלר ומוזס וחנוך זייברט.
הרב חיים אהרון קאופמן, יו"ר ועד הישיבות, נקרא כעת להיכנס לחדר ישיבת מועצת גדולי התורה כדי להציג את עמדת ועד הישיבות בסוגיית חוק הגיוס.

בישיבת ראשי סיעות הקואליציה שהייתה אמורה להתקיים היום (ראשון) בוטלה, בשל ישיבת המועצת שאמורה להתכנס בעניין חוק הגיוס. בקואליציה החליטו לבטל את הישיבה על מנת לאפשר למועצת גדולי התורה של אגודת ישראל על מנת שתוכל לדון בחוק הגיוס.

ראש הממשלה פונה ישירות לאדמו"רים ואמר הבוקר: "אני קורא למועצת גדולי התורה (של אגו"י, שתתכנס היום. י.א.) לאשר את חוק הגיוס. החוק טוב לישראל".

ראש הממשלה שהוביל את ישיבת שרינו של מפלגת הליכוד אמר: "חוק הגיוס הוא חוק טוב, ואני רוצה להעביר אותו דווקא עם ההרכב הנוכחי של הממשלה ולא בקולות יש עתיד. הקואליציה הזאת טובה והיא צריכה להמשיך לעבוד".

דבריו של ראש הממשלה באים על רקע הרצון לקבל החלטה כבר בשבועיים הקרובים כיצד לנהוג עם חוק הגיוס, דבר שבסופו של דבר עתיד להביא לפירוק הממשלה.

יאיר לפיד הגיב ואמר: "שמח על אמירתו של נתניהו שחוק הגיוס הוא חוק טוב. כפי שהסברנו לנתניהו מהרגע הראשון, הוא יוביל לכך שהרבה יותר חרדים יתגייסו והרבה יותר חרדים ייצאו לעבוד"

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הם יכולים להחליט על כלל ישראל?!

  כולם יהיו חייבים לשמוע לקולם?!

  כאילו.... |
  הגב
 2. איך רובם ככולם שם יתומים שירשו את הסבא שלהם יקבעו ויחליטו לכלל ישראל?!

  זה בלתי נתפס!

  נתי |
  הגב
 3. האדמורים לא יחליטו עלינו!!!

  הם לא יקבעו לכלל ישראל!

  די כבר! |
  הגב