הלברטל בעקבות המתמודדות: מה תעשה בחורה חרדית ולא תחטא?

בערך היהודי העליון, האשה לעולם לא תבחר בקרייריזם ובמימוש עצמי. היא תעבוד לפרנסת משפחתה, כדי לאפשר בית של תורה. אלא שזה הולך ונשחק. וצריך להתריע על כך. פתאום מופיעות טייסת חרדית, שופטת חרדית, מתמודדות חרדיות למועצת העיר ולכנסת. נשות תקשורת חרדיות. נשות אופנה. ומה תעשה בחורה חרדית ולא תחטא? למה שהיא לא תקנא בה? היא תלך להיות גננת, בשעה ששכנתה מתמנה להיות שופטת?

 

אם יש נושא בבחירות המקומיות שצריך לעורר דאגה במגזר החרדי, זה ניצחונן של הנשים, הן כראשי ערים, הן כחברות מועצה. המסר הוא חמור. מקומה של האשה היהודייה, בקרייריזם ובמימוש העצמי. הנה המהפך המגדרי. זה עוד יחלחל בציבור החרדי. ועוד איך.

כי מה תגיד לבוגרת הסמינר? שהיא צריכה קודם כל להיות אשה טובה לבעלה ולביתה, ולגדל ילדיה לתורה ולחופה, גם אם היא עובדת, כמו אלה של פעם? שזה היעוד היהודי האמיתי? הרי הן יענו לך – אנחנו שולטות. אתם הגברים האברכים תשבו בבית, ואנחנו נממש את עצמינו בפוליטיקה. בתקשורת. באקדמיה. שם יש כבוד. שם יש תהילה. מי בכלל אתם שתגידו לנו כיצד צריך ליראות בית יהודי.

התקשורת לכל סוגיה, יצאה מגדרה לקראת הנשים. לפני הבחירות, לא הפסיקו בתעמולה ובשטיפת מוח לנשים שירוצו. שיתמודדו. עוד ועוד, ללא הפסק. כל מי שרק אפשר היה לעודד אותה שתרוץ, אפילו אם היא בת עשרים, עשו הכל כדי להריצה. נתנו להן כל גב תקשורתי ופוליטי אפשרי. ראינות. כבוד. במות. תנועות הנשים למיניהן, זכו לפריים טיים תקשורתי בכל מקום אפשרי.

איזו התרפסות של הגברים. של כל נותני הטון. איזו התבזות, איזו בושה. ואחרי הבחירות? רוב השיח נסב סביב הצלחתן של הנשים. בכל התוכניות. לא הפסיקו לראיין כל אשה זוטרה שזכתה במשהו. כתבות צבע ענקיות על ראשת עיריית חיפה וראשת עיריית בית שמש, בכל מקום אפשרי. שדרנים מתחרים ביניהם מי יזכה לראיין אותן, מי מבניהם יהיה ראשון. אין גבול לבושה ולהתרפסות.

וזה עוד יחלחל לכל הפחות לשוליים החרדיים. אפילו בשיחה של נשים חרדיות קלאסיות, הדיבורים על אשה בראשות העיר, נשמעים טבעיים לגמרי. גם אצל הגברים החרדים. זה נכון שבדלית ברירה החרדים תמכו גם בנשים, כשהאלטרנטיבה הייתה מתמודד אנטי חרדי או דתי. אבל מטבע העניין, זה שוחק את הערכים היהודיים.

בערך היהודי העליון, האשה לעולם לא תבחר בקרייריזם ובמימוש עצמי. היא תעבוד לפרנסת משפחתה, כדי לאפשר בית של תורה. וגם כל עניין יציאת העבודה לנשים, הוא בדיעבד. היא יכולה גם להיקלע לעבודה יוקרתית, אך היא לא תתייחס לכך בכלל. כי היא מבינה את מקומה הראוי.

אלא שזה הולך ונשחק. וצריך להתריע על כך. פתאום מופיעות טייסת חרדית, שופטת חרדית, מתמודדות חרדיות למועצת העיר ולכנסת. נשות תקשורת חרדיות. נשות אופנה. ומה תעשה בחורה חרדית ולא תחטא? למה שהיא לא תקנא בה? היא תלך להיות גננת, בשעה ששכנתה מתמנה להיות שופטת?

זה ישתנה רק אם החברה החרדית תתמיד בהוקעת התופעה. כי האמת הפשוטה והצרופה היא, שגננת חרדית, עולה לאין ערוך על שופטת חרדית או על אשת תקשורת או אשת אופנה חרדית. לאין ערוך. כי זו מממשת את יעודה היהודי, וזו מממשת רק את עצמה.

ואת זה צריך להנחיל לאותן בנות חרדיות, שמעדיפות בית יהודי, על פני כבוד מדומה. הן נושאות את הכבוד האמיתי. הטהור. הצרוף. ומנגד, להעמיד את הקרייריסטיות החרדיות על מקומן, אותן אלה, פורצות הגדר, המהרסות ומחריבות את התודעה היהודית ואת הבית היהודי.

 

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לשון זכר

  עכשיו בוא נהפוך את לשון הכתבה ללשון זכר ונושא הכתבה יהיה הלבר-טרול:

  "בערך היהודי העליון, הגבר לעולם לא יבחר בקרייריזם ובמימוש עצמי. הוא ישב וילמד בכולל, כדי לאפשר בית של תורה. וגם כל עניין יציאת העבודה לגברים, הוא בדיעבד. הוא יכול גם להיקלע לעבודה יוקרתית, אך הוא לא יתייחס לכך בכלל. כי הוא מבין את מקומו הראוי.

  אלא שזה הולך ונשחק. וצריך להתריע על כך. פתאום מופיעים חיילים חרדים, עורכי דין חרדים, מתמודדים חרדים למועצת העיר ולכנסת. אנשי תקשורת חרדים. אנשי אופנה. ומה יעשה בחור חרדי ולא יחטא? למה שהטא לא יקנא בו? הוא ילך לכולל ללמוד תורה, בשעה ששכנו מתמנה להיות איש תקשורת?

  זה ישתנה רק אם החברה החרדית תתמיד בהוקעת התופעה. כי האמת הפשוטה והצרופה היא, שאברך כולל חרדי, עולה לאין ערוך על עורך דין חרדי או על איש תקשורת או איש אופנה חרדי. לאין ערוך. כי זה מממש את יעודו היהודי, וזה מממש רק את עצמו.

  ואת זה צריך להנחיל לאותן בנים חרדים, שמעדיפים בית יהודי, על פני כבוד מדומה. הם נושאים את הכבוד האמיתי. הטהור. הצרוף. ומנגד, להעמיד את הקרייריסטים החרדים על מקומם, אותם אלה, פורצי הגדר, המהרסים ומחריבים את התודעה היהודית ואת הבית היהודי.

  מיכאל |
  הגב
 2. ממה אתה מפחד??

  שתבוא אישה עם ערך ותגלה את ערכך האמיתי?
  אתה צודק! אתה צריך להתחיל לפחד…

  שושי |
  הגב
 3. בוכים בדמעות תנין על מעשה ידכם

  יצרתם עולם הפוך בו הגבר חותם בכתובה על "יזון ויפרנס" ובפועל מטיל את המשימה על האשה. אחר כך מתלוננים שהיא מתקדמת בעבודה.
  עולם של בטלנים שאפילו על בטלנותם לא לוקחים אחריות.

  יואב |
  הגב
 4. הלברטל חצרוני ואיוב קרא - מפלגת המטומטמים

  כדאי שתרוץ איתם ביחד, אני הראשון שיבחר בכם,
  ככה נדע מראש שבחרנו בטמטום ולא נתאכזב מהפוליטיקאים כל פעם מחדש

  אריה |
  הגב
 5. אל תתבבלבלו זה רק הפאה פרצוף דורש כפה

  לא להתבלבל זה רק הפאה פרצוף דורש כפה

  אנומימי |
  הגב
 6. דב הלבר-'טרול' = חצרוני בלבוש דתי

  דב הלבר-'טרול'חצרוני בלבוש דתי

  פושט'ער איד |
  הגב
 7. כל הכבוד

  תמשיך לומר את האמת בפרצוף לכל הפמיניסטיות ה"חרדיות" האלו…

  דובי |
  הגב
 8. זה גם לא נכון

  הדרך הנכונה שתמיד הייתה שנשים בכלל לא עובדות אלא עקרות בית שסורגות והגברים עובדים ולומדים במקביל

  יואל |
  הגב
 9. צביעות

  איך אתה דב הלברטל מתיימר להיחשב בן תורה.. לייצג השקפה של בני תורה ..כשבראש המאמר שלך מתנוססת תמונה של בחורה? האם הייתה מראה להרב אליישיב זיע"א את המאמר עם התמונה?

  בן תורה |
  הגב
 10. יש מצב שדב הלברטל ואמיר חצרוני בני דודים?

  הגנטיקה דומה, הביצוע פחות חינני.

  אחד שתוהה |
  הגב
 11. הלברטל האחרן באדם שראוי לתת מוסר

  תתרכז בעצמך במידות הנבזות שלך ובלשוו הרע ששפכת עלינו

  גועל נפש |
  הגב
 12. אין לתאר

  יש לי הרבה מה לומר על הגישה המבישה הזו אבל בהלך רוח של הדברים אני צריכה להיות אישה לשתוק ולומר אמן

  חסיה שיפמן #נבחרות |
  הגב
 13. קשוט עצמך תחילה

  לא מבין אותך מר הלברטל. אתה שמטיף ללא מגבלה משפיל ללא ראות. לא עוצר לרגע במראה ושואל האם יש לי את הזכות לטעון על אחרים. על בנות ישראל בשנת 2018 כשאתה ברחת מספסלי בית המדרש והלכת ללמוד עריכת דין. כידוע בזמנו לא היה את המכללות הנפרדות ולמדת במעורב. ואתה בא ומדבר על דרכי היהדות האוטנטיות של פעם? ? אייכה ? איפה אתה בתמונה?

  יוסי כהן |
  הגב