"הלב נשבר, זה הכרמל של כולנו" (וידאו)

על רקע ההאשמות כנגד הערבים שהציתו את הכרמל, הגיע ח"כ איימן עודה לחיפה והביע את מחאתו כנגד ההסתה ברשת כנגד הערבים. "כואב הלב, זה הכרמל של כולנו", אמר עודה, שקרא לחדול מההסתות להצתה: "זה פוגע בכולנו". { עודה "מתאבל"}

אינתפאדת ההצתות: על רקע ההאשמות כנגד הערבים שהציתו  את הכרמל, הגיע  ח"כ איימן עודה לחיפה והביע את מחאתו כנגד ההסתה ברשת כנגד הערבים. "כואב הלב, זה הכרמל של כולנו", אמר עודה, שקרא לחדול מההסתות להצתה: "זה פוגע בכולנו".

עודה התנער מההצתות של חלק מציבור בוחריו, "זה הכרמל שלנו, העצים שלנו, המקום של כולנו", אמר יו"ר הרשימה המשותפת, תושב חיפה בעצמו. "קראתי גם בשפה הערבית לכולם להירתם ולהוציא אנשים מהבתים ולשלב ידיים".


עודה אף התייחס לחשדות שההצתות בוצעו על רקע לאומני: "זה הזמן להסית נגד מיעוט. אחנו לא יודעים אם זה ערבי או יהודי. צריך לגנות ולהעניש בחומרה. זה הזמן לעשות הכול כדי להציל את המקום הזה, שהוא אולי הכי יפה בעולם".

בריאיון בחדשות 2 עודה אף ניצל את הבמה בכדי לגנות את ההסתה להצתות שהופיע ביממה האחרונה ברשתות החברתיות. "זו בושה וחרפה", אמר. "זה פוגע בכולנו, גם באבו סנאן וגם באום אל פחם. מי שעשה את הדבר הזה הוא אויב של כולנו. חייבים לרדת מההסתה הזו ולהירתם כולנו ביחד. לא חשוב הלאום, כי זה המקום של כולנו. אני בטוח שאנשים שפויים – יהודים וערבים – מבינים שאני מדבר מדם לבי כדי לעצור את זה. די עם ההסתה, ולנהוג באחריות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מר עודה. הרי אתם. חברי הכנסת הערבים מסיתים כל הזמן במקום לרתום את המגזר הערבי לבנות מדינה לתפארת. היכן בעולם חיים מוסלמים יותר טוב. ואתם חותרים וחותרים אז מה הפלא שאנו חושדים בכם כמציתים ומסיתים. לא יתכן שיד המקרה הציתה מחצית מדינה.

    אופיר |
    הגב