הלוואות לפני אירועי מצווה

אורח החיים של הציבור הדתי והחרדי בישראל ייחודי ושונה בהשוואה לשאר האוכלוסייה והדבר בא לידי ביטוי גם במשכורות שכן בחלק מהמקרים משלבת האוכלוסייה החרדתית עבודה במשרה חלקית בשל מצוות אותן היא מקיימת באופן קבוע . בנוסף, אוכלוסייה זו במקרים רבים מסתמכת על גמילות חסדים ונתינת צדקה, מה שפעמים רבות מצריך לקיחת הלוואה בעיקר במטרה לממן אירועים משפחתיים כמו בר/בת מצוות, בריתות, חתונות וכדומה.

מכיון שהאוכלוסייה הדתית מקיימת את מצוות פרו ורבו, פעמים רבות כמות המוזמנים לאירועי המצווה שמאופיינים כבעלי חשיבות גבוהה בקרב הציבור הדתי הינה גדולה וכל אירוע מכיל בממוצע בין 400-1,000 מוזמנים. אי לכך ובהתאם לזאת, לא תמיד למשפחה יש את הכסף הזמין לשלם לאולם או לגן האירועים יחד עם כל הספקים לפני שהאירוע מתקיים כמו שרבים מהם דורשים ולכן במקרים אלו אופצייה של לקיחת הלוואה זמנית לצורך אירוע היא בין האפשרויות הטובות ביותר.

 

ראשית כל, מכיון שההלוואה ניתנת לתקופה זמן קצרה יחסית, הרי לאחר האירוע מקבלת המשפחה מתנות מהמוזמנים, ניתן יהיה לכסות את ההוצאות ולכן הריבית בהלוואות מהסוג הזה היא נמוכה בהשוואה להלוואות אחרות הנלקחות לתקופת זמן ארוכה יותר.

 

שנית כל, רוב הגופים הפיננסיים בישראל מודעים לכך שהמגזר החרדי ידוע בהצלחתו העסקית ולכן קיים מגוון רחב של אפשרויות בעיקר בערים הדתיות. את ההלוואה יכול הציבור הדתי והחרדי לקחת מגופים בנקאיים או גופים חוץ בנקאיים וכך ברוב המקרים גם אין צורך בבטחונות וערבויות. לכן בין אם בחרת לברר על הלוואה מגורם בנקאי או בין אם מגורם חוץ בנקאי קיימים כל מיני מסלולים ללקיחת הלוואה בהם קיימת התחשבות  גבוהה באורח החיים של מקיימי המצוות.

 

לסיכום, מכיון ומשפחות דתיות וחרדיות הן משפחות מרובות ילדים, פעמים רבות נמצאת המשפחה במצב כלכלי בעייתי ולכן בעיקר בתקופות החגים ובתקופות בהם כמות האירועים עולה, הלוואה יכולה להיות פתרון פיננסי יעיל שמסייע במתן פתרון הולם ומותאם אישית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.