הלוואי והיינו רואים את זה גם בארצנו: תראו מי יוצא להגנת תושבי לונג איילנד החרדית

בדיון בבית המשפט המקומי אשר צפוי להתקיים בחודש הקרוב, בתביעה שהוגשה על ידי תושבים שאינם שומרי תורה בדרישה שלא להקים עירוב בעיירה, זכו התושבים המדקדקים על קלה כבחמורה, לגיבוי מצד העיתון ניו יורק פוסט. במאמר במערכת כותב העיתון המפורסם כי מותר להם וזאת אף זכותם הבסיסית להקים עירוב כשר בעיירה.
לעומת זה, העותרים נגד העירוב טוענים כי קיים בארצות הברית חוק המפריד בין דת למדינה, ולטענתם אסור לתת את הצבת עמודי העירוב אשר נועדו לצרכי דת. מאידך, טוענים תושבי הקהילה החרדית כי לחוק זה ישנו סעיף נוסף האוסר על מניעת קיום מצוות דת, ומה שהם טוענים נגד העירוב זהו פגיעה בחופש הדת וזוהי עבירה פלילית.
באופן מפתיע עומד לצידה של הקהילה החרדית, עיתון ה'ניו יורק פוסט' ובמאמר מערכת מציג מספר סימני שאלות על מה שעומד מאחורי עתירתם הקנטרנית: "גם אם אתה יודע שעמודי העירוב נמצאים שם, הם כמעט לא ניתנים לזיהוי, בנוסף העובדה כיום שיש עשרות עירובין בכל רחבי ארה"ב ולאף אחד אין זה מפריע."
עוד נאמר שם כי גם אם היו עתירות נגד העירובים במקומות אחרים, הם נכשלו בבתי המשפט מסיבת תכליתו של התיקון הראשון אשר מבטיח את חופש הדת".
כותבי המאמר לא חוסכים את לשונם נגד העותרים: "ברגעים כנים יותר, חלק ממתנגדי העירוב הודו כי כל כוונתם הוא כדי להרתיע מהבאת יהודים חרדים נוספים לקהילה החרדית". ומסיים את מאמר התמיכה באמיר כי "מאבק זה הוא לא פחות מאשר נתעב ואנטישמי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.