"הלוואי שהיית נלחם ככה בהתנכלות לחיילים החרדים"

אייכלר נשא נאום חריף בענין "גזירת הזקנים" וטען כי היא נובעת מהחשש של גורמים בצה"ל מ'הדתה'. סגן שר הביטחון לא נותר חיב {בן דהן הטיח באייכלר}

סערת "גזירת הזקנים" הגיעה למליאת הכנסת: ח"כ ישראל אייכלר נשא הבוקר נאום תקיף במליאה במהלכו התייחס לתקנות הזקן החדשות בצה"ל (תקנות שנדחו לפי שעה) ואמר כי הן משדרות חרדה של גורמים צבאיים מפני תהליכי 'הדתה' בצבא.

"האם סגן שר הביטחון מבין שכל המהלכים האלה נובעים מחרדת הדתה של הצבא?!", שאל אייכלר.

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, לא נותר חיב והשיב לאייכלר: "הלוואי שתלחמו ככה באלימות שמופנת נגד החיילים החרדים".

כזכור, אמש פורסם כי בעקבות הזעם בציונות הדתית כנגד החלטת צה"ל לחייב בעלי זקנים להתגלח, החליטו בצבא לדחות את יישום הפקודה שעוררה ביקרות נוקבת.

אתר"ישראל היום" מדווח כי  אחד הגדודים הלוחמים כבר הודיעו לחיילים כי יישום הפקודה יידחה ב-3 חודשים.

ולא רק, גם גורם רשמי בצה"ל אישר את הדברים ואמר כי בשעות הקרובות תצא הודעה רשמית על הנושא

מדובר צה"ל נמסר כי נכון לשעות אלו, הדברים אינם מדויקים.

אחד החיילים סיפר ל"ישראל היום": "אנחנו מתביישים שזה המצב בצבא שלנו, באנו לעשות משהו גדול יותר מהשטויות האלה, אני חייל דתי – עושה בדיוק מה שחייל חילוני עושה, ואם יש לי צריכים דתיים הצבא צריך להתחשב בהם".

מוקדם יותר,  סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, ניסה להרגיע את הרוחות."אין ספק שאין גורם בצבא שהחליט כי הוא מעוניין לפגוע בכל בעלי הזקנים בצבא. עם זאת, צה"ל נגרר לכך בעקבות פסיקה של בית בג"ץ, אשר דרש מהצבא לקבוע אמות מידה אחידות בפני כלל מגדלי הזקן.

איני קורא כעת לסירוב פקודה, אך הייתי פונה אל המפקד שנתן אותה על מנת שיבחון אותה שוב. זכותו של חייל שקיבל תשובה שלילית לקבל תשובה מנומקת ואף להגיש ערעור יחד עם הסבר מנומק מצידו. בגלל המציאות הקשה שנגררנו אליה אני מניח ששווה לדחות את הפקודה בחודשיים, אין סיבה שהצבא יפגע בחיילים ללא סיבה לכך", דברי בן דהן בראיון לגל"צ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.