הלווית הפעוטה מבני ברק: "כמו עקידת יצחק"

עשרות חברים ובני משפחה ליוו למנוחות את התינוקת חיה אסתר, בת השנתיים, שנפטרה הלילה באורח פתאומי, בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק

קורע לב: עשרות חברים ובני משפחה ליוו למנוחות את התינוקת חיה אסתר, בת השנתיים, שנפטרה הלילה באורח פתאומי, בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

בהלוויה רווית יגון שבה השתתפו ההורים השכולים, ספד הרב יהושע פינק לפעוטה מעל חלקת הקבר הטרי, והשווה את מותה לעקידת יצחק. "למה זכות עקידת יצחק מוזכרת לטובת אברהם אבינו?", שאל לפני בני המשפחה הדואבים והמשיך: "שהרי יצחק הוא זה שכמעט הקריב עצמו, אלא שיצחק לא היה מרגיש כלום שניות לאחר העקידה ואילו אברהם אבינו אמור היה לשאת בכאב השכול עד סוף ימיו״.

מוקדם יותר היום, פרסמנו כאן ב'אקטואליק' על ילדה כבת שנתיים ששוחררה על ידי הרופאים פעמיים למרות החום הגבוה כאשר התשובה שההורים קיבלו היתה "וירוס". בפעם הראשונה שוחררה לביתה בפעם השנייה הופנתה לבדיקות.

אלא שבמוקד הבריאות, שם נערכות בדיקות הדם נאמר להורים שאין צורך בביצוע הבדיקות והם נשלחו שוב לביתם. החום המשיך לעלות ובפעם השלישית פנו ההורים לעזרה רפואית והוחלט להפנות את התינוקת לבית החולים מעייני הישועה.

במהלך הלילה קראה התינוקת לאמה וכשזו נכנסה לחדר חלה התדרדרות דרמטית במצבה כל המערכות קרסו ולאחר מאמצי החייאה מתקדמים וממוכשים נאלצו הרופאים -למגינת כל לב- לקבוע את מותה.

חברים מספרים על הורים שבורים אך מלא אמונה שמודים להשם יתברך על הזכות שמפלה בחלקם להחזיק בנשמה גבוהה זו למשך שנתיים. ״לראות הורים קוברים את ביתם בת השנתיים זהו מחזה קורע לב. במקום להחזיר אותה מהגן קוברים אותה באדמה עטופה תכריכים" סיפר ל׳אקטואליק׳ אחד החברים שהשתתף במסע ההלוויה.

חבר אחר סיפר על הורים אחראיים ודואגים שהלכו כמה פעמים לרופאים בגלל החום. ״בשבת היה לה חום ביום ראשון הגיעו אל מרפאת מכבי ברחוב כהנמן משם שוחררו בביטול ואמרו כי ככל הנראה מדובר בוירוס וזה יעבור. ביום שני כאשר החום לא ירד הופנו ההורים לעשות בדיקות במוקד של מכבי. כשגם משם שוחררו כאשר נאמר להם שלא צריך לערוך בדיקות. לאחר כמה שעות שבו ההורים אל המוקד כיוון שמצבה היה נראה בכי רע משם פונתה לבית החולים״.

מקופת חולים מכבי טרם נמסרה תגובה לכשתתקבל נפרסמה במלואה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.