לא תאמינו: הלוק החדש של יאיר לפיד: זקן

לפיד הפתיע והגיע למסיבת עיתונאים עם זקנקן. עיתונאים רבים צייצו בטויטר ותהו האם לפיד חזר בתשובה או שמא הוא רוצה להוכיח קבל עם ועדה כי יש גבר במשרד האוצר?

בעקבות הגשת המלצותיה הסופיות של ועדת ששינסקי השנייה כינס משרד האוצר מסיבת עיתונאים, לפיד הפתיע והגיע למסיבת העיתונאים עם זקנקן.

עיתונאים רבים צייצו בטויטר ותהו האם לפיד חזר בתשובה או שמא הוא רוצה להוכיח קבל עם ועדה כי יש גבר במשרד האוצר? עיתונאי אחר כתב:  לא יודע בקשר למע"מ אפס, אבל רצוי שלפיד יחזור לגילוח אפס.

צילום: פלאש 90 

Sheshinski oil, gas committee Sheshinski oil, gas committee Sheshinski oil, gas committee

בכל מקרה , אם זה מעניין אתכם בישיבה דנו  סגן הממונה על התקציבים אודי אדירי, שריכז את עבודת הוועדה, ואמר כי "אם תהיה ירידת מחירים באשלג יכול להיות מצב שההכנסה של המדינה תקטן, אבל בתמונה הכוללת כשמביאים בחשבון גם את הברום והפוספט אני לא רואה מצב שהסך הכול יהיה יותר קטן".

אדירי הוסיף כי "עיקרון הפרוגרסיביות שהנחה אותנו קובע שאם אם החברות מרוויחות הרבה הציבור יקבל הרבה כסף ואם הן מרוויחות מעט – הציבור יקבל פחות". הוא ציין כי יישום מודל ששינסקי במחירי האשלג של 2008 היה מניב למדינה הכנסות בהיקף של 1.8 מיליארד שקל בעוד שכיום, לאחר הצניחה במחירי האשלג צפוי המודל להכניס רק 400 מיליון שקל.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רק לי זה מזכיר חברה מהכיוון הערבי, חמאס&איראן?.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. כנראה אין לו כסף לקנות סכין גילוח – אולי נארגן לו מגבית.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב