הלוק החדש של ליפא שמעלצר • בקליינע

סערה באתר החרדי, מה ביקשה אשה חרדית מראש עיר חרדי? קרויזר חוגג יום הולדת, המופע המפתיע של ריבו לחרדים, מב"ד מפציץ בסוכות, הטוקרים בהילולא, שימען רוכש שוואנצעס, ומי חושב שהחרדים מצומצמים? החדשות הקטנות של השבוע

עונת החתונות – המגיעה לקיצה עם כניסתנו לימי שבהם ניתן לשמוע רק וואקלית ולהנות מזיו חופשתם של זמרי החתונות – הסתיימה לקול צלילי "די שיטה הקדושה פון ישועת משה". בקליינע מתנחם בכך שהלהיט הגדול עוד יהדהד זמן רב בדצבילים גבוהים באולמות האירועים. ותוך כדי זמזום הגרסה הליפאית, בקליינע מתיישב על כסאו בכדי לכתוב לכם את החדשות הקטנות והנייעס שיקלו עליכם את הצום.

נתחיל בדרמה המתחוללת ברשת החברתית טוויטר. עורכי וכתבי אתר חרדי ידוע קיבלו הוראה מבעל האתר להפסיק לעלות ציוצים על אישי ציבור וארגונים מבלי אישורו. הרקע: הפעילות הענפה ברשת הטוויטר פוגעת לדבריו קשות בעבודה השוטפת באתר.

נמשיך ונעקוב אחר הסיפור.

ואם בטוויטר עסקנין: מנדי ריזל, מגיש תכנית האקטואליה ברדיו דרום-101.5 והצבאי של קול ברמה, פתח סוף סוף טוויטר, וכבר העלה פוסטים שחוללו באזז, כולל ח"כ מירב בן ארי שהעלתה סלפי איתו, לאחר ששידרה לצידו בחמישי האחרון מאולפני רדיו דרום. בין העוקבים אחריו, שמתרבים מידי יום: ח"כ איציק שמולי מהמחנ"צ, מגיש ערוץ 20 אמיר איבגי ועוד.

ובשישי האחרון: כתושב שדרות ששבילי העוטף נהירין לו, יצא ריזל עם יואב אליאסי, דמתקרי "הצל" (ונראה אחרי הדיאטה כמו הצל של עצמו), לסיור vip בעוטף עזה. זה נגמר בהנחת תפילין.

עיתונאים חרדים מעורבים בפרשות דרעי, כך פורסם היום ב'מחלקה ראשונה'. שמועות בברנז'ה כי מדובר בכאלה הפוקדים רבות את משכן הכנסת והסתבכו בעבר בפרשות. א"א להוסיף מעבר לאמור.

ראש עיר באחת הערים החרדיות סייר השבוע במרכז התעסוקה שבעירו יחד עם אלופי צה"ל שבאו להתרשם מהעיר החרדית הענפה. בשלב מסויים, כך נודע לבקליינע, פנתה לעברו אחת הנשים החרדיות שעובדת במקום וביקשה ממנו בתחנונים שיסייע לה בזירוז הליכי הבנייה. ראש העיר ביקש פרטים, אך ספק אם טיפל בבקשה שמתעכבת ממש  זמן רב בועדת התכנון של אותו עיר.

כשתגלו את ליפא שמעלצר שוב עם פאות, תזכרו איפה קראתם על זה לראשונה: למקרה שתהיתם, שלשום, במהלך חתונה בלונדון, נפלה אצלו ההחלטה הדרמטית לחזור ולגדל שוב פאות.

אפרופו ליפא, כתב הברנזה איציק מן פרסם בטוויטר, כי כוכב הזמר החסידי צפוי להגיע בחשאי לישראל בשבועיים הקרובים ולהקליט אלבום עם המוזיקאי יואלי דיקמן.

בשבוע שעבר פרסמנו כאן לראשונה על המופע המשותף הנוסף (אחרי חולון בערב פסח) של מרדכי בן דוד ואברהם פריד בבין הזמנים תשרי בהיכל פיס ארנה בירושלים. כעת נספר, שלמעריצים שלא יוכלו להתאפק, יתקיימו ככל הנראה (אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון) שני מופעים נוספים של מב"ד בחול המועד סוכות בבנייני האומה ירושלים. אחד המופעים, כמסורת 'המנגנים', יתקיים ביום שישי ער"ש לבני ישיבות.

עוד נספר, כי האמן והיוצר ישי ריבו יפתח גם הוא מופע ביום שלישי בחול המועד סוכות בבנייני האומה – בהפרדה מלאה, כשהוא קורץ לחלוטין – לראשונה – לקהל החרדי. כנראה אחרי הלהיט "נפשי" עם מוטי שטיינמץ, הוא התאהב במגזר.

ואחרי שהתרשמתם מהטיול של המלך מב"ד במרחבי הרי טרול באוסטריה, והתלהבות החברים מהזיתים, קבלו את מב"ד והזיתים 2.

וזה כבר מקהלת מלכות ומב"ד בכניסה לדינר של מיר בשוויץ:

מקהלת מלכות פצחה גם בברכת מזל טוב לשרולי אדלר, שחיתן השבוע את בתו:

ובמעבר חד: המעבד בני לאופר נצפה בחלוקת עגבניות לנזקקים בבני ברק

מיילך קאהן והמאה שערימ'ניקים עשו השבוע גם הם "הרצל":

כל הברנז'ה הגיעה ביום חמישי להשתתף בחתונת איש החסד החתן ישראל ירט (32), שנערכה באולמי רויאל בבני ברק. בחתונה השתתפו רבנים, אישי ציבור, עיתונאים והמוני חברים, שהגיעו לשמוח בשמחה הגדולה. הצלם שלומי כהן הסתובב בין הברנז'אים ותיעד

עם מני גירא
חונא מחבק את המתנדב והחתן

באותה שעה, ישבו קבוצת עיתונאים ואישי ציבור וערכו מסיבת הפתעה לאברימי קרויזר לרגל יום הולדת 40 בביתו במתתיהו. בין המשתתפים: ברקת, אמנון מרחב, דייטש, אייל ארד, איזק, רוזן, מימרן, קאהן, בר עזר, אילוז, זורייבין, גרינבוים, רוזנשטיין, יגאל רווח, בריסק, הלפרט, אבי יוספי, חיים הורויץ, מני גירא (שרקד באותו ערב על שתי חתונות) ושרגא ניימן.

איזק מתלוצץ עם אילוז, קרויזר משקיף ומתמוגג
עם יוסי דייטש

כאן מגיע יוסי דייטש ומחבק בחום את ראש הממשלה הבא (?) 

אפרופו איזק: בידיעות אחרונות הצמידו השבוע דובר חדש לליצמן, יעקב אייזן. כמובן שבעיתון – כשמדובר על חרדים – טועים בקביעות בשמות, למרות שבגיגול פשוט הם יכלו לדעת שמדובר ביעקב איזק ולא אייזן. פויה.

מנכ"ל "המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים", יוסי שווינגר, נישא השבוע, בזיווג שני, עם גב' מינדי גולבנציץ, אלמנתו של ר' חיים גולבנציץ ז"ל שנפטר לפני כשנה מהמחלה. לבקלייינע נודע כי השידוך החל בשיחת טלפון אקראית בין החתן לכלה, ומאז הכל היסטוריה.

החתונה נערכה באולמי 'הדר סיטי טאוור' ברמת גן, אם כי נערכה במתכונת מצומצמת, באחד האולמות הקטנים במתחם. מצד הכלה, הגב' גולובנציץ, לא הוזמנו בני משפחה כלל, ומשני הצדדים הזמינו רק מספר ידידים מצומצם שהגיעו לשמח את החתן והכלה. בתחילת השבוע גם סיפרנו לכם שאלי קליין ונפתלי קמפה היו מופקדים על החלק המוזיקלי.

נמשיך בשמחות: הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין חגג השבוע את יום הולדתו ה-60. שימען ברייטקופף הקולגה הצעיר ממשפחה הגיע אף הוא לברך.

אשת התקשורת קורין גדעון וחילי סורצקין (בוגר ישיבת חברון גאולה) סגרו לחתונתם עם השף ברק מלביא קייטרינג, שיכלול באולם גם דוכן של אוכל מהדרין. כל הכבוד.

ובחמישי האחרון, בעת שאלפי המתפללים עלו לקברו של האור החיים הקדוש זיע"א, נראה גם חבר מועצת העיר ונציג הכיפות הסרוגות והחרד"לים במועצת העיר ירושלים ,אריה קינג , תושב המקום, על אופנועו בדרכו לביתו שנמצא במעלה הזיתים סמוך ונראה לציון הקדוש.

האחים ירח ומנחם טוקר הגיעו אף הם להילולה שערך "תלמידו" של האור החיים, יוסי אליטוב. גם ישי כהן היה שם.

בזמן ההילולה של האור החיים הקדוש זיע"א, הפתיע מפיק ומנחה הערב יוסי לחיאני את "המקובל" מאיר מסלטי שערך את ההילולה ויום הולדתו יצא באותו היום. העוגה שנאפתה במיוחד לכבודו של המקובל הגיע אליו כהוקרה מקהל אוהביו שנכח בהילולה.

ובחזרה לירח טוקר: הדובר הבלתי נגמר של גפני נצפה מחכה  בתור (כאחד האדם), בבנק ירושלים בסניף רמות.

ובחמישי האחרון, הגיעו יוני יוסף וחברי סיעתו אריה קינג ודוב קלמנוביץ לצ'ולנט המשובח של אלי באולם של מוסדות 'שבת אחים' הרב בן טוב. בכניסה לצ'ולנט צולם יוסף לצד תמונת סבו הגדול מרן רשכבה"ג אביהם של ישראל זיע"א, בקליינע נושא תפילה חרישית ותקווה שיוני יצעד בדרכו של סבו הגדול.

עורכי בקהילה ומשפחה, יוסי אליטוב ושלמה קוק, נצפו השבוע מחוץ לכנסת

נופשים בחו"ל:

איש התקשורת והיח״צ אבי בלומנטל והאשה לצידו, נצפו השבוע בסיור אופניים חשמליות ברחובות אודסה, עם דוד פרסיקו מנכ״ל המרכז למטייל אודסה.

משה מנס, כותב היח"צ של משרד בלומנטל-חדד (מהאייטם הקודם), יצא לחופשה צנועה באי השכן, קפריסין, בתמונה פה הוא מצטלם לצד ספינות משא ענקית שטבעה ליד חופי קפריסין.

המפיק ייצי אייזק, יצא בשבוע שעבר למסע רכיבה בקובה, וחצה אגמים.

מנכ"לית העיתון החרדי השמרן יום ליום, פרסמה בפייסבוק את הפוסט המפתיע הבא:

העיתונאי שמעון ברייטקופף הגיע בשישי לקניה השבועית במעדני זהבה. ישראל כהן מעדכן כי שימען סינן למוטי האגדי: "תחתוך לי את ה'שוואנצונעס' של הדגים דק דק לכבוד שאבעס קוידש".

באותה השעה ערך ח"כ יעקב אשר את הקניות לשבת. פיצוחים במעדניית ׳שפע שבת׳ ועוגת קקאו ב'אושר עד'.

במהלך השבעה לביתו של הגאון הגדול הרה"ג יצחר ברדא שליט"א הגיע לנחם גם הזמר אופיר סלומון. רק שמחות

שבוע טוב!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com – סודיות מובטחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.