שרון וגדולי ישראל – מה לחש שרון לרבי מחב"ד, צפו מדברי שרון? וגם צפו בקללה שהתקיימה שקיללו מרן הגר"ע: "יקבל באנה לא יקום" – (וידאו)

ראש הממשלה אריאל שרון מספר על היחידות שלו אצל הרבי

הצלתו של שרון מחטיפה- על ידי הרבי מלובבאוויטש
הרב זאב סיגל ז"ל ייסד את קהילת "יאנג ישראל בניוארק" וכהן שם במשך כשלושים ושלוש שנה, ובשנות השישים המאוחרות כיהן כנשיא מועצת הרבנים של אמריקה, מתוקף תפקידו נזדמן לו להיפגש רבות עם הרבי ולדבר עמו בנושאים שונים.

בראיון שנערך כשנה לפני פטירתו בגיל 91 בשנת תשס"ח, הוא חשף מידע מדהים אודות כך שהרבי הציל את ראש הממשלה אריאל שרון שהיה אז בדרגת אלוף ופיקד כראש מחלקת ההדרכה במטכ"ל מלעלות לטיסת אל על 426 שנחטפה לאלג'יריה בתאריך כ"ז בתמוז תשכ"ח (22-23 ביולי 1968).

 

הרב עובדיה על אריאל שרון יישן ולא יקום

הרב מרדכי אליהו: "מה הרוויח שרון? המדינה מפסידה"

 

רגע לפני הגירוש: הרב מנחם פרוש פונה בלב מורתח "חזור בך!"

רגע לפני הגירוש מגוש קטיף, בהפגנת אלפים בשדרות, נשא הרב מנחם פרוש ע"ה נאום נרגש, במהלכו פנה לראש הממשלה אריק שרון וביקש ממנו לבטל את הגירוש ● "שרון, חזור בך, חזור בך!", זעק פרוש. מר שרון! מה קרה איתך? האם חלמנו בחלומות השחורים שתהיה ברשימה אחרי נבוכדנצר וטיטוס?

"שרון, חזור בך, חזור בך!", זעק הרב מנחם פרוש, יושב-ראש אגודת ישראל, בנאומו בשדרות בלב מורתח ונרגש לקול קריאות-העידוד של הקהל הרב.

העובדה כי הרב פורוש ידידו משכבר-הימים, הביאה אותו לפנות אליו ישירות ולהזכיר לו את הימים ההם: "ברגע זה, אני רוצה לפנות אל מר שרון. לא מר שרון של השנה האחרונה, אלא למר שרון מהשנים הרבות, אשר יחד, בד-בבד, נלחמנו על מלחמות קשות: מר שרון! מה קרה איתך? האם חלמנו בחלומות השחורים שתהיה ברשימה אחרי נבוכדנצר וטיטוס? שרון, הגיע הזמן שתחשוב חשיבה מעמיקה על הדרך אשר הסתבכת והולכת את עם-ישראל ואת העם היושב בציון למצב של אוי לנו למה שהגענו.

"מר שרון, אתה זוכר על השיחות שנהלנו יחד בשעות קשות, על תוכניות ופעולות שעשינו. מר שרון, תחזור למר שרון הקודם! לשרון שיחזור בו מתוכנית הגירוש, אליה הוא מביא. אתה יכול להיכנס להיסטוריה בתור אדם גדול וגם להיפך", זעק פורוש.

"ברגע זה, אני רוצה להגיד לכם דבר אחד: באוזני מהדהדות הפסוק שאנחנו אומרים בקינות 'איכה השם מה היה לנו… נחלתנו נהפכה לזרים בתינו לנוכרים', אוי מה היה לנו". בסיום דבריו אמר הרב פרוש לקהל: "אם התאמצתי לבוא לכאן, אני רוצה לעודד אתכם ולהגיד לכם: אתם לא לבד, אנחנו אתכם".

 שרון פיטר את שרי ש"ס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.