הלחץ בליכוד לשיא: "זה עלול להיגמר ב – 17 מנדטים"

ששה ימים לבחירות: המומנטום השלילי בסקרים מדיר שינה מעיני בכירי הליכוד שמדברים על פחות מעשרים מנדטים כתרחיש סביר • נתניהו: "הסכנה להחלפת השלטון הופכת מוחשית" • דיווח: לבני תוותר על הרוטציה כדי להביא מצביעים חדשים ל'מחנה הציוני'

ששה ימים לבחירות והלחץ בליכוד לשיא: על רקע הסקרים הלא מחמיאים שפורסמו אמש חוששים במטה המפלגה ממומנטום שלילי שילך ויחריף עד הבחירות. שלא לציטוט מדברים בכירים במפלגה על 17 מנדטים כתרחיש סביר בקונסטלציה מסויימת.

אחד השרים הבכירים במפלגה אמר אמש: "אם הציבור לא יתעורר, אם השטח ימשיך להישאר אדיש, זה יכול להיגמר בפחות מעשרים מנדטים לליכוד, מה שיוביל להקמת ממשלת שמאל".

בניסיון להעיר את השטח אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אם הפער לטובת המחנה הציוני יישאר, הסכנה להחלפת השלטון הופכת מוחשית".

אמש בכינוס עולים מצרפת הוסיף רה"מ: "בעוד שבוע ייפול דבר. בעוד שבוע נדע אם הניסיון להפיל את שלטון הליכוד צלח. ניצחון הליכוד בבחירות רחוק מלהיות בטוח. אסור שהניסיון הזה יצליח: אנחנו צריכים להבטיח שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה. צריך להסביר לאנשים ששוקלים להצביע למפלגה אחרת במחנה הלאומי: דעו לכם שקיימת אפשרות אמיתית שאם הפער הזה בין הליכוד לבין מפלגת העבודה יגדל, אנחנו עלולים להתעורר בעוד שבוע ולמצוא את ציפי ובוז'י כראשי ממשלה בישראל. מי שלא רוצה שזה יקרה, חייב לדבר עם אחרים ולומר להם ביושר: לכו להצביע לליכוד כדי שנוכל להמשיך לשמור על מדינת ישראל, על ביטחון ישראל, על חיי ילדינו. צריכים ליכוד אחד גדול: אי אפשר לחלק את הקולות בין המפלגות. כל קול שיורד מהליכוד מגדיל פער מול השמאל וזה אומר שמלאכת ההרכבה תוטל עליהם ולא עלינו. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק מחל, רק הליכוד. זאת המשימה שלנו בימים הקרובים." 

כזכור, בסקרים שפורסמו אמש פתח הרצוג פער של 4-5 מנדטים על פני ראש הממשלה. בליכוד מנסים להחזיר באמצעות הנתונים הללו את תומכי רה"מ ממפלגות הימין לליכוד, אולם חוששים מכך שהפער בסקרים יגרום לנדידת מנדטים ממפלגות המרכז למחנה הציוני.

בתוך כך, ב'ישראל היום' דווח הבוקר כי במערכת הפוליטית יש שמעריכים כי ציפי לבני תוותר על הרוטציה עם הרצוג בזמן הקרוב כדי לתת פוש אחרון למחנה הציוני בימים שלפני הבחירות. 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.