הליך הבחירות לרבנות בית שמש – ייפתח מחדש

פרסום ראשון: משרד הדתות פותח מחדש את הליך הבחירות לרבנות העיר בית שמש. בכירים בעיר: "חוששים ממחטף". כל הפרטים

לאחר שבהחלטת בית המשפט הוחלט לדחות את הבחירות לרבנות העיר בית שמש, אחרי אין ספור תלונות ובג"צים שהוגשו בכדי למנוע את הבחירות, מתברר שישנה התפתחות נוספת:

הבוקר מפרסם המשרד לשירותי דת הודעה בה הוא כותב כי הוועדה לבחירת רב העיר בית שמש החליטה לבטל את החלטותיה הקודמות לבחירת בתי כנסת לאסיפה הבוחרת, ולקיים הליך בחירה מחדש. "במסגרת זו", לשון ההודעה, "תינתן אפשרות לבתי כנסת שלא שלחו תצהירים בעבר להגיש תצהירים כעת".

עוד נאמר בהודעה, כי "בהתאם לתקנה תמנה האסיפה הבוחרת את רב העיר בית שמש 32 חברים, רבע מחברי האסיפה הבוחרת – 8 חברים – יהיו נציגי בתי כנסת בעיר המאוגדים כעמותות, ויש להגיש תצהירים עבור השבתות פרשת שלח ופרשת קורח".

השאלה כעת היא האם כל הליך הבחירה של 32 הנציגים ייפתח מחדש, או שמדובר רק בנציגי בתי הכנסת.

בכירים פוליטיים בבית שמש אומרים ל'אקטואליק' כי הם חוששים שמדובר במחטף לפני הבחירות, כי כעת נערך משא ומתן בין ראש העיר לנציגי דגל התורה גם על תפקיד רב העיר בית שמש, "אז כנראה יש מי שרוצה כבר לקבוע עובדות בשטח".

הודעת משרד הדתות

כזכור, לאחרונה חשפנו כאן ב'אקטואליק' את העתירה לבג"ץ כנגד קיום הבחירות לרבנות בית שמש בשל אי תקינות במהלך קיום הבחירות – ואכן, הבחירות לרב העיר בית שמש נדחו.

עיריית בית שמש הודיעה לפני מספר חודשים לבג״צ שלא תבקש לקיים את הבחירות במועדן ותסכים לצו שהוציא בג״צ. וכך אושר שהבחירות לרבנות העיר ידחו.

את ההודעה הגישה העירייה לאחר החלטת בג"ץ כי הוא נותן צו ארעי שאוסר לקיים את הבחירות בבית שמש, וזאת בשל עתירה שהוגשה כנגד מספר מתמודדים בבחירות לרבנות בית שמש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.