הליכודיאדה: אלי ישי במקום ה-1 ברשימת המומלצים

תוצאות מדגם הליכודיאדה: מירי רגב בראש, מיקי זוהר ויואב קיש הפתעת הבחירות, גילה גמליאל במקום השני, אמיר אוחנה בעשירייה הראשונה. אלי ישי נבחר כמומלץ למועמד שיזכה לשיריון על ידי ראש הממשלה. { בדרך לליכוד?}

 

 

אחרי 48 שעות של הצבעה, תוצאות האמת מגיעות – ומפתיעות. על פי סקר הליכודיאדה שנערך במהלך סוף השבוע בקלאב הוטל אילת, ובו השתתפו חברי מרכז הליכוד והמתפקדים, זוהי רשימת הליכוד, על פי תוצאות המדגם, שמשקפות את מצב הרוח של אלפים מחברי הליכוד, שהשתתפו באירוע.

 

בעשיריה הראשונה ניתן למצוא את חברי הכנסת ושרי הליכוד שהגיעו לאירוע ונלחמו בשיניים על כל קול, או כאלו ששלחו את צוות היועצים שלהם להילחם על לב המצביעים.

 

העשירייה הראשונה של המדגם על פי סדר התוצאות: מירי רגב, גילה גמליאל, מיקי זוהר, אופיר אקוניס, יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, יואב קיש, דוד ביטן, אבי דיכטר, אמיר אוחנה.

 

בעשירייה השנייה על פי סדר התוצאות: יריב לוין, ישראל כץ, צחי הנגבי, אורן חזן, נאוה בוקר, שרן השכל, דוד אמסלם, יובל שטייניץ, נורית קורן וג'קי לוי.

 

בעשירייה השלישית לצד חברי הכנסת המכהנים, ניתן למצוא גם שמות של מועמדים נוספים, אלמונים לציבור, אך מוכרים היטב לחברי המרכז והמתפקדים כמי שמתכוונים לנצל את הפריימריז הבאים על מנת לפרוץ לפוליטיקה, ועשו מאמצים רבים להביא את אנשיהם להצבעה בקלפי.

 

העשירייה השלישית של המדגם על פי סדר התוצאות: איוב קרא, זאב אלקין, מטי יוגב, ענת ברקו, הלן מזוז, חיים כץ, ציפי חוטובלי, נידאל איברהים, עמרי סער ואברהם נגוסה.

 

לצד זאת נרשם ניצחון מעניין לאלי ישי, שנבחר על פי מצביעי המדגם לדמות המועדפת עליהם כמשוריין ראש הממשלה לרשימת הליכוד. מיד אחריו בפער לא גדול הגיע עיתונאי חדשות 10 צבי יחזקאלי. יודגש כי יחזקאלי לא הציע את עצמו בשום שלב כמועמד לרשימה.

 

תוצאות הבחירות משקפות את "הדילים" החזקים שנכרתו בין מספר פוליטיקאים בכירים בליכוד, שרקמו דיל שהוכיח את עצמו בשטח וייתכן שיבוא לידי ביטוי גם בפריימריז האמת. לעומת זאת, מספר חכ"ים ושרים, שנחשבים לכאלו שמגיעים באופן מסורתי למקומות גבוהים ברשימה, שילמו מחיר בתוצאות המדגם, בגלל חברי המרכז שמוחים נגד ההחלטות שמובלות בימים אלו בוועדת חוקה של סיעת הליכוד ומאיימות על כוחם של חברי המרכז. כמו למשל ההחלטה לפצל את ימי הבחירה בין הרשימה הארצית לבין המחוזות בפריימריז, מה שלטענת חברי המרכז יעניק כוח עודף לשרים הבכירים.

ברשימת המתמודדים של הדמויות החדשות המשריינות

 

ברשימה על פי החלוקה למחוזות ניצחו: במחוז שפלה: יעקב בן סעדון. גליל ועמקים: רוני שטרן. מחוז דן: יוסי כוכבי. מחוז ירושלים: אלי כהן. מחוז נגב: בני מזגיני. מחוז מישור החוף: נפתלי בן סימון. מחוז חיפה: שמעון שראל. מחוז תל אביב: סיני קהת. מחוז יו"ש: צחי דיקשטיין. מחוז מועצות אזוריות: ניסים ואטורי.

 

המועמד יאיר נתניהו, קטף את המקום השני בקרב על השיריון לצעירים והשיג את המקום ה-35 ברשימה הארצית.

 

מהפקת הליכודיאדה: "זכינו השנה לאמון חוזר מממשתפי הליכודיאדה שבמשך שעות ארוכות עמדו בתור ההצבעה לקלפי כדי לממש את הזכות הדמוקרטית שהינה חלק מרכזי מתנועת הליכוד. אני קורא לכולם לקחת את התוצאות באווירה ספורטיבית ככאלו שמשקפות מגמות. האירוע והאווירה הליכודית – משפחתית הם החשובים ביותר. אנו מודים לכל מי שהצביע והשפיע וכן לראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו על איגרת הברכה ששיגרו ביום שישי למשתתפי האירוע".

 

את המדגם ערכה בעבור הליכודיאדה: "איניגו", יו"ר וועד הבחירות, אלירן גפסו, יו"ר וועד הקלפי יובל אלגד, בקרה ופיקוח" עו"ד ארז אופינקרו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.