'הליכוד' יקיים טקס יום הזיכרון לחללים החרדים בבני ברק

פעילי "המטה החרדי בליכוד" יערכו זו השנה השלישית ברציפות את האזכרה לחללי צה"ל החרדים בבית הקברות פוניבז' בבני ברק. נציג הממשלה היה שר המדע, אופיר אקוניס, שישא דברים לזכרם של החללים החרדים

כמידי שנה, "המטה החרדי בליכוד" עורכים בשיתוף תנועת "אם תרצו", טקס אזכרה מרכזי לזכרם של חללי צה"ל החרדים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. את אירוע האזכרה יזם יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד ויו"ר הליכוד בבני ברק, לאחר שקיבל פניה מהרב יצחק דרקסלר ז"ל, מגיבורי מלחמת יום הכיפורים.

הרב דרקסלר, ממייסדי מסלול הנח"ל החרדי, שנפטר לפני מספר ימים, הגיע מידי שנה לבית הקברות פוניבז' בבני ברק לומר קדיש על חברו לספסל הלימודים בת"ת "חוג חתם סופר" בבני ברק, טוראי יצחק לוינשטיין הי"ד. בראיון שערך בשנה שעברה, סיפר הרב דרקסלר כי "כשהוריו של יצחק היו בחיים, הם היו מגיעים לבית העלמין אך מאז שנפטרו אף אחד לא מגיע. בשנים האחרונות הייתי מגיע והייתי בודד. זה כואב, כי גם לחללים החרדים מגיע שמישהו יגיד עליהם קדיש". ראש הממשלה הספיד את הרב דרקסלר השבוע, ואמר כי "יצחק הקדיש את חייו להנצחת חללי צה״ל החרדים".

כזכור, בשנה שעברה הגיעו למקום קבוצה מאנשי הפלג הירושלמי והקימו מהומה במהלך נאומו של השר איוב קרא, שהיה נציג הממשלה בטקס, בטענה כי מי שמשרת בצה"ל איננו חרדי ולכן אין כלל חללי צה"ל חרדים והטקס כולו מיותר, אך פונו מהמקום על ידי כוחות גדולים של משטרת ישראל.

יעקב וידר, יו"ר הליכוד בבני ברק, אמר כי: "דווקא בתקופה בה מיעוט קיצוני מסית, ואף פועל באלימות, נגד חיילי צה"ל החרדים, גוברת החשיבות של טקס האזכרה החשוב שאנו עורכים לזכרם של חללי צה"ל החרדים, שמסרו את נפשם על הגנת עם ישראל וארץ ישראל, אך לא זוכים שיעלו על קברם ביום הזיכרון. אני מודה לממשלת ישראל על הסיוע וקורא לכלל הציבור לכבד את זכרם של אחינו הקדושים הי"ד, לבוא לטקס ולהצטרף אלינו בתפילה לעילוי נשמתם".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מובילה את השתלבותם של החרדים בחברה הישראלית והצטרפה ליוזמת המבורכת להנצחת החללים החרדים אמר כי: "אנו מצדיעים לחיילי צה"ל בכל מקום שהם וזוכרים את הנופלים כולם. החיילים החרדים הקבורים בבני ברק הם אות להשתלבות בין ספרא וסייפא המשמשים יחד בחרדת קודש ובהצלחה מרובה. אנו נזכור את כולם, באמירת תהילים וקדיש לזכר הנופלים, בהצדעה לדגל ובעמידה יחד-כאיש אחד בלב אחד".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בא להזדהות

  אינני מבני ברק אך בכוונתי להגיע אי"ה לטקס
  קורא גם לאחרים לבא

  בן צור |
  הגב
 2. הולך להיות חילול השם גדול וחבל !

  שוב פעם יגיעו מאות מהפלג הירושלמי ויפגינו , התקשורת תצלם את האלימות והזלזול בחיילי צה"ל וחבל על החילול השם הנורא , אני קוראת מכאן לפלג הירושלמי אנא מכם תתאפקו ותחסכו חילול השם , אם לא תגיעו להפגין בשנה הבאה יעקב וידר כבר לא יארגן שוב את האירוע ,

  שירה |
  הגב
 3. צפויה במקום מחאה אדירה

  צפויה במקום מחאה אדירה של תנועת בני תורה כי המטרה שלהם זה להרוס ולקלקל את הדעות של בני הישיבות ולהחריב את עולם התורה וכל זה בסמוך ונראה לקברו של רבינו הגדול האבי עזרי זצוק"ל שמסר את נפשו שהמוח שלנו ישאר טהור ושלא יכנסו דעות כוזבות מבחוץ.

  יוני |
  הגב