הליכוד ללפיד: עקשנותך תכניס החרדים • סדקים ראשונים בין בנט ללפיד

בעקבות הויכוח הבלתי נגמר , וכן בעקבות ההצעה לרוטציה בין מפלגת לפיד לבין הליכוד בתפקיד, כך ששי פירון וגדעון סער יתחלפו במהלך הקדנציה, אך לפיד מתעקש כי נציגו יכהן קדנציה מלאה, מאיימים בליכוד כי מתחיל להימאס להם עקשנותו של לפיד, וכי אם ימשיך בעקשנותו זו, יתחילו במגעים מחודשים לצירוף המפלגות החרדיות ביחד עם בנט, ואולי ייתכן מהפך.

יתכן ומהלך כזה אולי ייצא לפועל, ויש לו סיכוי קלוש, מאחר וגם לבית היהודי נמאס, כפי שמדווח הפרשן הפוליטי רביב דרוקר הערב בערוץ 10 כי ישנו משבר ראשון בין נפתלי בנט ויאיר לפיד, סביב הדרישה המשותפת של שניהם לקבל את תפקיד יו"ר וועדת הכספים, מה שמלמד על חוסר תיאום בין השניים, יש כעסים רבים מכל צדדי המשא ומתן, כולל מצד נפתלי בנט כלפי יאיר לפיד. לדברי דרוקר, בבית היהודי טוענים כי הרבה מהישגיו של לפיד הגיעו על-גבי הבית היהודי, אך למרות זאת הוא ממשיך להתעקש.

אך זהו אינו הפער היחיד בין המפלגות שאמורות להרכיב את הקואליציה. בליכוד עדיין לא ויתרו על תיק הפנים, בו מעוניינת יש עתיד, ועל ראשות ועדת הכספים נאבקת גם הבית היהודי. שרת המשפטים המיועדת, ציפי לבני, לא מוכנה לוותר על התיק הנוסף בו אמורים אנשי התנועה להחזיק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.