הליכוד נגד לפיד: "מן הראוי שלא יזיק"

על רקע הצהרותיו התקיפות נגד רה"מ, בכירי הליכוד משיבים מלחמה ותוקפים את לפיד: "פוליטיקה קטנה, קטנונית וצינית"

הליכוד V לפיד: לאחר שיו"ר 'יש עתיד' החריף את הטון נגד רה"מ על רקע ההסכם עם איראן, יוצאים בכירי הליכוד להגנתו של נתניהו ותוקפים את שר האוצר לשעבר.

"במקום לשמור על חזית ישראלית אחידה נגד הויתורים המפליגים לאיראן, שמנהיגה קורא גם היום להשמדתנו, יש מי שבוחר לתקוף דווקא את ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שיותר מכל מנהיג אחר גייס את העולם להטלת סנקציות כבדות שהביאו את איראן לשולחן המשא ומתן, קבע לאיראן קו אדום שאותו לא חצתה עד היום, ומוביל צעדים נוספים שמונעים מאיראן להתחמש בנשק גרעיני", כתב יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ צחי הנגבי בעמוד הפייסבוק שלו.

הנגבי הוסיף: "המתריסים, שכל עניינם הוא פוליטיקה קטנה, קטנונית וצינית לצרכי מיתוג עצמי, צריכים לשאול את עצמם מה הם תרמו למניעת התחמשותה של איראן, שכן מי שלא תרם דבר – מן הראוי שלא יזיק".

גם השר זאב אלקין הצטרף למתקפה ואמר: "מי שדורש את כל החקירות האלו ומאשים את נתניהו בשצף קצף זה מי שעד לאחרונה ישב בממשלתו של נתניהו בדיוק באותן שנים כשהייתה המחלוקת עם האמריקנים בנושא איראן – אני לא זוכר שהוא התפטר מאותה ממשלה, אני לא זוכר שהוא עזב אותה בטריקת דלת ובזעם…אני זוכר שהוא פוטר מהממשלה בגלל נושא אחר, בגלל נושא פוליטי".

כזכור, אמש דיווחנו כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הולך וממצב את עצמו כיו"ר האופוזיציה, בשעה שבוז'י מעניק לנתניהו רוח גבית – לפיד תוקף מבית וקורא  "להקים ועדת חקירה ממלכתית" בשל הסכם הגרעין בין אירן והמעצמות".

צפו בלפיד

כאמור,  יו"ר יש עתיד תקף את נתניהו והגדיר את מאמצי נתניהו למנוע את ההסכם "כישלון אדיר": "זה כישלון בקנה מידה שצריכה לקום לגביו ועדת חקירה ממלכתית, שתחקור איך קרה שמדיניות החוץ של מדינת ישראל כשלה. עשו הסכם שכל נושא סוגיית הפיקוח שלו הוא אבסורדי ומדינת ישראל לא הייתה שם כי אף אחד לא מוכן לדבר עם נתניהו".

לפיד הודיע כי בכוונתו להניח כבר מחר דרישה בכתב בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת להקמת ועדת בדיקה שתכתוב דו"ח ציבורי על הכישלון של מדיניות החוץ של נתניהו: "זאת לא צריכה להיות רק ועדת בדיקה פנימית של חוץ וביטחון אלא גם שיפורסם דו"ח ציבורי איך הגענו למצב הזה".

לקריאתו של לפיד הצטרפה היום גם יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, שקראה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנוגע לסוגיית הגרעין האירני ודרדור יחסי ישראל-ארה"ב – כך לדבריה. "אני לא קונה את הטענה של ראש הממשלה שעדיף היה לתת לאיראן להגיע לפצצה בלי הסכם מאשר להגיע להסכם הזה. יש לתת סיכוי להסכם על פני האיומים וההפחדות שנתניהו מציע", אמרה גלאון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.