הליכוד VS גדעון סער: "טוקבקיסט"(הקלטה)

בכיר הליכוד לשעבר בראיון נטול כפפות לגל"צ: "הממשלה וראש הממשלה כשלו במלחמתם בטרור". בליכוד לא נותרו חייבים. לסיפור המלא {בעקבות הביקורת על רה"מ}

"הממשלה כשלה בטיפול בטרור, צריך להתחיל ליזום ולא להיגרר…יש לבצע שינוי כיוון בממשלה, יש להציב יעדים ולא להשתרך אחר ההתרחשויות": כך אומר הבוקר בכיר הליכוד לשעבר, גדעון סער, בראיון נטול כפפות לגל"צ. האזינו

סער הוסיף: "כנראה שהטיפול לא היה מוצלח. כנראה שעד עכשיו הוא גם די נכשל. בוא נאמר את הדברים בצורה ברורה ומפה אולי אפשר יהיה גם להגיע למקומות אחרים"

גם אני בחרתי כמו רוב אזרחי מדינת ישראל בליכוד ובנתניהו, בשביל הדברים האלה. בוא נאמר שמבחינת תוצאות ומעשים, בנושא הביטחוני בכל חצי השנה האחרונה אנחנו לא רואים את זה".

עוד אמר סער כי "על הממשלה להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל. אני מקווה שתהיה התעשתות בדרג המדיני. התעשתות לא יכולה להיות אם מתבצרים מאחורי האמונה שעד עכשיו עשינו את כל מה שצריך היה לעשות.

הממשלה כושלת בהצבת יעד ברור במאבק נגד גל הטרור…הצבת יעד היא הדבר הכי חשוב בדרך להשגת היעד. ברגע שאתה לא מציב יעד – אתה משתרך, אתה נגרר, כמו באותם 50 ימים של המערכה המפוארת מול החמאס", אמר כשהוא מתייחס למבצע צוק איתן.

עוד הוסיף סער בענין צוק איתן: "אני לא חושב שהיא הייתה צריכה להימשך 50 יום".

כשנשאל על חזרה אפשרית לפוליטיקה אמר סער: "מאחר שלא החלטתי אם מחר אני חוזר לחיים ציבוריים, אז אני לא חייב לתת תשובה קונקרטית מתי אני אחזור ואיך אני אחזור – כי פשוט לא החלטתי.

קרע גלוי. סער ונתניהו בימים אחרים. צילום: פלאש 90
קרע גלוי. סער ונתניהו בימים אחרים. צילום: פלאש 90

אני לא מתגעגע במיוחד לפוליטיקה, המדינה למרות זאת חשובה לי, ויותר חשובה ממני, ולפוליטיקה אני אחזור רק אם ארגיש שאני יכול לעשות שינוי. אין לי עניין לחזור לפוליטיקה בשביל לתפוס כיסא…בעיניי לשקול לחזור לחיים הפוליטיים זה אם אזהה סיטואציה שבה אני יכול לעשות שינוי. אני לא קרוב לנקודת ההחלטה הזאת. כאשר אקבל אחלטות אודיע אותם לציבור בצורה הברורה ביותר".

בליכוד לא נותרו אדישים אל מול הביקורת הנוקבת ופרסמו תגובה חריגה בחריפותה. "נראה שגדעון סער פתח בקריירה חדשה כטוקבקיסט. מדובר באדם חסר כל ניסיון בטחוני שלא קיבל החלטה מבצעית מימיו, אבל לקשקש מסלון ביתו בתל אביב על המצב הביטחוני כאילו הוא מבין את השיקולים הניצבים אל מול הדרג המדיני – זה לא עולה כסף.

הממשלה מובילה צעדים חסרי תקדים במלחמה מול הטרור וכך תמשיך לעשות. צה"ל, השב"כ, המשטרה וכל כוחות הביטחון פועלים בנחישות רבה תוך גיבוי מלא מהדרג המדיני. כל השאר – קישקושים של פוליטיקאים שנועדו לקושש קולות", נאמר בהודעת המפלגה לכלי התקשורת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.